Սեպտեմբերին մեկնարկած Երեւանի երրորդ միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակներում հերթական համերգները կկայանան հոկտեմբերի 1-ին եւ 4-ին Արամ Խաչատրյանի անվ. համերգասրահում:
Համերգներին կմասնակցեն համաշխարհային մեծության երաժիշտներ եւ մենակատարներ` վալտորնիստ Ռադովան Վլադկովիչը (Ավստրիա), տենոր Ջուզեպե Ջակոմինին (Իտալիա) եւ սոպրանո Կարինե Բաբաջանյանը (Գերմանիա):
Մենակատարները ելույթ կունենան Հայաստանի Պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ` Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ:
Երեւանի միջազգային երաժշտական փառատոնն անցկացնում է Հայաստանի Պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը` Հայաստանի Մշակույթի նախարարության աջակցությամբ:

On October 1 and 4, Aram Khachaturian concert hall will host concerts within Yerevan international music festival frameworks.
World-famous musicians and vocalists: French horn player Radovan Vladkovic (Austria), tenor Giuseppe Giacomini (Italy), soprano Karine Babajnyan (Germany) will have a joint performance with RA State Philharmonic Orchestra, under the guidance of Eduard Topchyan.
Yerevan international music festival is organized by RA State Philharmonic Orchestra with the assistance of RA Ministry of Culture.