Երեւանում մեկնարկել է HIGH FEST թատերական փառատոնը: Փառատոնի տնօրեն Արթուր Ղուկասյանի խոսքով, փառատոնն այս տարի նույնպես միանգամայն ներկայացուցչական է լինելու: «Որպեսզի պահպանենք փառատոնի առաջատար դիրքը ողջ հետխորհրդային տարածքում, մեզ ֆինանսական աջակցություն է հարկավոր»,- հոկտեմբերի 1-ին կայացած մամլո ասուլիսին հայտնել է Ղուկասյանը:
Փառատոնը բացվում է բուլղարական «Կրեդո» թատրոնի «Շինել» ներկայացմամբ:
HIGH FEST թատերական փառատոնը Երեւանում անցկացվում է 2001 թվականից եւ արդեն ճանաչված է որպես հետխորհրդային տարածքի ամենապատվավոր փառատոններից մեկը: Փառատոնի շրջանակներում կանցկացվեն վարպետության դասեր եւ տեղի կունենան պրեմիերաներ:

1 Октябрь 2009 - 16:04 AMT
В Ереване стартовал седьмой театральный фестиваль HIGH FEST. По словам директора фестиваля Артура Гукасяна, фестиваль и в этом году будет весьма представительным. «Для того, чтобы удержать лидерство фестиваля на всем пост-советсокм пространстве, нам нужно финансовое содействие», – сказал на пресс-конференции 1 октября Гукасян.
Фестиваль открывается спектаклем «Шинель» болгарского театра «Кредо».
HIGH FEST проводится в Ереване с 2001 года, и уже снискал славу одного из престижных фестивалей на пост-советсокм пространстве. В рамках фестиваля пройдут мастер-классы и премьеры.