Երեւանում մեկնարկել է HIGH FEST թատերական փառատոնը: Փառատոնի տնօրեն Արթուր Ղուկասյանի խոսքով, փառատոնն այս տարի նույնպես միանգամայն ներկայացուցչական է լինելու: «Որպեսզի պահպանենք փառատոնի առաջատար դիրքը ողջ հետխորհրդային տարածքում, մեզ ֆինանսական աջակցություն է հարկավոր»,- հոկտեմբերի 1-ին կայացած մամլո ասուլիսին հայտնել է Ղուկասյանը:
Փառատոնը բացվում է բուլղարական «Կրեդո» թատրոնի «Շինել» ներկայացմամբ:
HIGH FEST թատերական փառատոնը Երեւանում անցկացվում է 2001 թվականից եւ արդեն ճանաչված է որպես հետխորհրդային տարածքի ամենապատվավոր փառատոններից մեկը: Փառատոնի շրջանակներում կանցկացվեն վարպետության դասեր եւ տեղի կունենան պրեմիերաներ:

HIGH FEST theater festival has started in Yerevan. According to festival director Arthur Ghukasyan, this year the festival will be very representative. ” We need financial assistance to keep leading position of the festival in the post-soviet areas,” Arthur Ghukasyan told a press conference on October 1.
Festival will be opened by the play “The Overcoat” by the Bulgarian “Credo” theater.
HIGH FEST has been organized in Yerevan since 2001 and has already gained fame as one of the most prestigious festivals in the post-soviet areas. Master-classes and premieres will be held in the framework of the festival.