Հոկտեմբերի 7-ին Պատանի հանդիսատեսի թատրոնում տեղի կունենա «Ես ճայ եմ» 1 գործողությամբ ներկայացման առաջնախաղը` նվիրված Ա.Պ.Չեխովի 150- ամյակին:
Բեմադրությունը եւ երաժշտական ձեւավորումը` Հակոբ Ղազանչյանի, բեմադրող նկարիչ` Անտոն Քեշիշյան: Ներկայացմանը մասնակցում է Արմեն Ջիգարխանյանի Մոսկվայի դրամատիկական թատրոնի դերասանական կազմը:
Նախագիծը իրականացվել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների Հումանիտար համագործակցության միջպետական հիմնադրամի, Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Մոսկվայի կառավարությունների եւ երկու երկրների մշակույթի նախարարությունների աջակցությամբ:

6 Октябрь 2009 - 14:39 AMT
7 октября в ереванском Театре юного зрителя состоится премьера спектакля “Я чайка”, которая посвящена 150-летию русского писателя Антона Чехова.
Постановка и музыкальное оформление Акоба Казанчяна, художник-постановщик Антон Кешишян. В спектакле примут участие актеры из Московского драматического театра Армена Джигарханяна (Москва).
Проект был осуществлен Межгосударственным фондом гуманитарного сотрудничества стран участников СНГ при содействии правительства Армении и России, а также министерств культуры двух стран.