«Հուսո կամուրջ» հասարակական կազմակերպության թատերական կազմը հոկտեմբերի 9-ին Երեւանում` Հովհաննես Թումանյանի անվ. Տիկնիկային թատրոնում կներկայացնի «Ակամա բժիշկ» (բեմադրողներ` Հասմիկ Խաչատրյան, Լեւոն Իվանյան) ներկայացման պրեմիերան` Ժան Բատիստ Մոլիերի համանուն պիեսի հիման վրա:
Թատերական կազմը ձեւավորվել է 1997թ.: Կազմում աշխատում են նաեւ սահմանափակ հնարավորություններով երեխաներ: Աշխատանքը բեմում նպաստում է նրանց ինտեգրմանը հասարակություն: Թատրոնի խաղացանկի մեջ մտել են հայ եւ համաշխարհային դասականների ստեղծագործությունների հիման վրա բեմադրված ներկայացումներ: Թատերական կազմը գործում է Դանիայի Զարգացման միջազգային գործակալության ֆինանսավորմամբ եւ «Արեւելք առաքելություն» դանիական կազմակերպության աջակցությամբ:

7 Октябрь 2009 - 14:57 AMT
Театральная труппа общественной организации “Мост надежды” 9 октября в ереванском Кукольном театре им. Ованеса Туманяна представит премьеру спектакля “Врач поневоле” (постановщики Асмик Хачатрян, Левон Иванян) по одноименной пьесе Жана Батиста Мольера.
Театральная труппа была сформирована в 1997 году. В труппе также работают дети с ограниченными физическими возможностями. Работа на сцене способствует их интегрированию в общество. В репертуар театра вошли постановки по произведениям армянских и мировых классиков. Труппа действует по финансированию Международного агентства развития Дании и при поддержке датской организации “Миссия Восток”.