«Հուսո կամուրջ» հասարակական կազմակերպության թատերական կազմը հոկտեմբերի 9-ին Երեւանում` Հովհաննես Թումանյանի անվ. Տիկնիկային թատրոնում կներկայացնի «Ակամա բժիշկ» (բեմադրողներ` Հասմիկ Խաչատրյան, Լեւոն Իվանյան) ներկայացման պրեմիերան` Ժան Բատիստ Մոլիերի համանուն պիեսի հիման վրա:
Թատերական կազմը ձեւավորվել է 1997թ.: Կազմում աշխատում են նաեւ սահմանափակ հնարավորություններով երեխաներ: Աշխատանքը բեմում նպաստում է նրանց ինտեգրմանը հասարակություն: Թատրոնի խաղացանկի մեջ մտել են հայ եւ համաշխարհային դասականների ստեղծագործությունների հիման վրա բեմադրված ներկայացումներ: Թատերական կազմը գործում է Դանիայի Զարգացման միջազգային գործակալության ֆինանսավորմամբ եւ «Արեւելք առաքելություն» դանիական կազմակերպության աջակցությամբ:

Theater troupe of the “Bridge of Hope” NGO will give a premiere of the play “Doctor willy-nilly” on October 9 at the Yerevan Puppet Theater after Tumanyan ” (by Hasmik Khachatryan and Levon Ivanyan) by Jean Baptiste Moliere.
Theater troupe was formed in 1997. Children with disabilities are also involved in the troupe. The theater’s repertoire includes works of Armenian and international classics. The troupe is supported by the Denmark’s International Development Agency and the “Mission East” Danish organization.