Այսօր Լիվերպուլի եւ Իսպանիայի հավաքականի հարձակվող Ֆեռնանդո Տոռեսը հավաքականի մարզման ժամանակ բողոքեց աճուկների ցավից, սակայն բժիշկների հետ խորհրդակցությունից հետո վախն անցավ:
Ինչպես հաղորդում է IMScouting-ը, Ֆեռնանդոն, ամենայն հավանականությամբ, կկարողանա այս շաբաթ օրը մասնակցել Հայաստանի հավաքականի հետ հանդիպմանը, որը կկայանա հոկտեմբերի 10-ին Երեւանի «Հանրապետական» մարզադաշտում:
Հիշեցնենք, որ իսպանացիներն արդեն ընտրվել են 2010թ. Աշխարհի Առաջնությանը` հաղթանակ տանելով խմբի բոլոր ութ հանդիպումներում: Մնացել է անցկացնել եւս երկու հանդիպում` Հայաստանի եւ Բոսնիա ու Հերցեգովինայի հավաքականների հետ:

8 Октябрь 2009 - 17:35 AMT
Сегодня нападающий Ливерпуля и сборной Испании Фернандо Торрес на тренировке сборной пожаловался на боли в паху, однако после консультации с врачами боязнь отпала.
Как сообщает IMScouting, Фернандо, по всей вероятности, сможет сыграть в эту субботу против сборной Армении. который состоится 10 октября в Ереване на стадионе «Республиканский».
Напомним, что испанцы уже квалифицировались на Чемпионат Мира 2010-го года, победив во всех восьми матчах группы. Им осталось отыграть две встречи – со сборными Армении и Боснии и Герцеговины.