«Ամեն ոք կարող է երազել: Սակայն ռինգում ամեն ինչ կարող է այլ կերպ լինել: Այստեղ հաղթում է ոչ թե նա, ով մեծ է կամ փոքր, ուժեղ կամ թույլ, այլ նա, ով ավելի խելացի է: Թեյլորն, անկասկած, համաշխարհային մակարդակի բռնցքամարտիկ է: Նա երկու անգամ հաղթել է Հոփկինսին եւ հավաքել է միջին քաշի 4 գոտիները: Մենամարտը հետաքրքիր է լինելու»,-ասել է Աբրահամը:
Հայ բռնցքամարտիկը եւս մեկ անգամ կարեւորել է «Super Six» մրցաշարը եւ նշել է, որ այժմ ինքը նախապատրաստվում է մենամարտին:
«Այս մրցաշարը լավագույնն է, ինչ կարող էր ինձ հետ պատահել: Ես ցանկանում եմ մեծ մենամարտեր անցկացնել Ամերիկայում ինչպես Մեյվեզերը եւ Դե լա Հոյան: Ճանաչված բռնցքամարտիկ դառնալու համար Ամերիկայում հարկավոր է նվաճել երկրպագուների սերը: Այնպես որ այս մրցաշարը շատ տեղին էր: Ես շատ ուրախ եմ, որ Թեյլորի հետ պայքարում կարող եմ հույսս դնել իմ երկրպագուների աջակցության վրա: Ինձ համար մեծ պատիվ է բացել մրցաշարը: Այստեղ, Ուզեդոմ կղզու վրա շատ հանգիստ է, կարելի է միայն ուտել, քնել եւ մարզվել: Բեռլինի ողջ իրարանցումն ետեւում է: Ռինգ ես դուրս կգամ լավ նախապատրաստված»,-մեջբերում է Աբրահամի խոսքերը allboxing.ru-ն:
Հիշեցնենք, որ Արթուր Աբրահամ-Ջերմեյ Թեյլոր մենամարտը տեղի կունենա հոկտեմբերի 17-ին Բեռլինում եւ պաշտոնապես կբացի «Super Six World Boxing Classic» մրցաշարը:

Армянский боксер Артур Абрахам на заявление промоутера Тейлора Лу ДиБелла о том, что его подопечный собьет корону с его головы, ответил, что мечтать может каждый.
«Мечтать может каждый. На ринге все может быть иначе. Здесь побеждает не тот, кто больше или меньше, не тот, кто сильнее или слабее, а тот, кто умнее. Тейлор без сомнения боксер мирового класса. Он дважды победил Хопкинса и собрал все 4 пояса в среднем весе. Бой будет захватывающим», – сказал Абрахам
Армянский боксер еще раз подчеркнул какую важность представляет для него турнир”Super Six” и отметил, что подготовка к бою идет полным ходом.
«Этот турнир – лучшее из того, что могло бы со мной случиться. Я хочу в Америке проводить великие бои, как Мейвезер и Де ла Хойя. Чтобы быть признанным боксером, в Америке нужно завоевывать любовь фанатов бокса. Так что турнир как раз кстати. Я очень рад, что в бою с Тейлором могу рассчитывать на поддержку моих поклонников. Для меня большая честь быть первооткрывателем турнира. Это будет настоящее зрелище, – отметил Абрахам, – Мы еще в процессе. Здесь, в отеле на острове Узедом, очень спокойно, можно лишь есть, спать и тренироваться. Вся берлинская суета позади. На ринг я выйду отлично подготовленным», – цитирует Абрахама allboxing.ru.
Напомним, что поединок Артур Абрахам – ДжермейТэйлор, состоится 17 октября в Берлине и официально откроет грандиозный турнир в рамках второго среднего веса “Super Six World Boxing Classic”.