Հայ տեկվանդոիստներ Արման Երեմյանն (մինչեւ 78կգ) ու Արամ Սահակյանը (մինչեւ 87կգ) հավաքականի գլխավոր մարզիչ Գեւորգ Դանիելյանի եւ իրանցի մասնագետ Ռահիմ Սամեհիի ղեկավարությամբ կմասնակցեն աշխարհի առաջնությանը, որը տեղի կունենա հոկտեմբերի 14-18 Կոպենհագենում (Դանիա): Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել Հայաստանի Տեկվանդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Վարդան Ղահրամանյանը, այդ առաջնությանը երկու մարզիկները ոսկե մեդալի են հավակնում:
«2002-ից մենք միջազգային առաջնություններում ոսկի չենք նվաճել: Իսկ այժմ մեր մարզիկները փայլուն մարզավիճակում են, եւ մենք միայն լավագույն արդյունքի հույս ունենք: Նշեմ, որ սկզբում ծրագրվում էր նաեւ Հայկազ Սամվելյանի ու Մաքսիմ Սահակյանի մասնակցությունը, սակայն նրանք վնասվածքներ ստացան եւ մենք նրանց չենք կարող ուղարկել մրցաշարին»,- ասել է Ղահրամանյանը:

Armenian tae kwon do athletes Arman Yeremyan (w/c 78 kg.) and Aram Sahakyan (w/c 87 kg.) will leave for Copenhagen, Denmark under the supervision of chief coach Gevorg Danielyan and Iranian specialist Rakhim Samekhi to participate in World Championship due on October 14-18. Both sportsmen will fight for gold medal, Armenian Tae Kwon Do Federation’s Vice President Vardan Kagramanyan told a PanARMENIAN.Net reporter.
«We haven’t won gold medal in international championships since 2002. Our sportsmen are now in perfect shape, and we only hope for maximum result. Initially, it was planned to send Haykaz Samvelyan and Maxim Sahakyan for championship, but they received traumas and we had to cancel their participation,» Kagramyan said.