Հայ տեկվանդոիստներ Արման Երեմյանն (մինչեւ 78կգ) ու Արամ Սահակյանը (մինչեւ 87կգ) հավաքականի գլխավոր մարզիչ Գեւորգ Դանիելյանի եւ իրանցի մասնագետ Ռահիմ Սամեհիի ղեկավարությամբ կմասնակցեն աշխարհի առաջնությանը, որը տեղի կունենա հոկտեմբերի 14-18 Կոպենհագենում (Դանիա): Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել Հայաստանի Տեկվանդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Վարդան Ղահրամանյանը, այդ առաջնությանը երկու մարզիկները ոսկե մեդալի են հավակնում:
«2002-ից մենք միջազգային առաջնություններում ոսկի չենք նվաճել: Իսկ այժմ մեր մարզիկները փայլուն մարզավիճակում են, եւ մենք միայն լավագույն արդյունքի հույս ունենք: Նշեմ, որ սկզբում ծրագրվում էր նաեւ Հայկազ Սամվելյանի ու Մաքսիմ Սահակյանի մասնակցությունը, սակայն նրանք վնասվածքներ ստացան եւ մենք նրանց չենք կարող ուղարկել մրցաշարին»,- ասել է Ղահրամանյանը:

Армянские таэквандоисты Арман Еремян (до 78 кг) и Арам Саакян (до 87 кг) под руководством главного тренера сборной Геворга Даниеляна и иранского специалиста Рахима Самехи примут участие в чемпионате мира, который пройдет 14-18 октября в Копенгагене (Дания). Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net вице-президент Федерации таэкввандо Армении Вардан Каграманян, на этом чемпионате оба спортсмена будут претендовать на золотую медаль.
«С 2002 года на международных первенствах мы не завоевывали золото. А сейчас наши спортсмены находятся в блестящей форме, и мы надеемся только на лучший результат. Отмечу, что сначала планировалось участие также Айказа Самвеляна и Максима Саакяна, но они получили травмы и мы отцепили их от поездки», – сказал Каграманян.