Իսպանիայի հավաքականի եւ «Բարսելոնայի» պաշտպան Կառլես Պույոլը հայտնել է, որ Իսպանիայի հավաքականը Հայաստանի հետ սպասվող հանդիպմանը չի պատրաստվում թերագնահատել մրցակցին, չնայած, որ արդեն ապահովել է իր ուղեգիրը ԱԱ-2010 եզրափակիչ փուլ:
«Մենք ինչպես միշտ հաղթանակ ենք տանելու: Նախընտրական ռաունդի բոլոր հանդիպումները մեզ համար կարեւոր են, որովհետեւ մեզ հաճախ չի նման հնարավորություն ընձեռվում միասին խաղալու, եւ մենք պետք է օգտվենք յուրաքանչյուր հնարավորությունից: Մեր մարզիչն իր աշխատանքը բարձրագույն մակարդակով է կատարում, եւ մենք պատրաստվում ենք ցույց տալ ողջ աշխարհին, որ մենք լավագույնն ենք:
Իսպանացիների հետ նախորդ հանդիպումներում Հայաստանի հավաքականը ոչ ի գոլ չի հարվածել, ինչը Պույոլին առիթ է տվել հայտնելու, որ Հայաստանի հավաքականը ոչ մրցունակ թիմ է:
«Հայաստանի հավաքականի հետ հանդիպմանը մեր դապրասապահն ու պաշտպանությունն աշխատելու շատ տեղ չեն ունենա: Ես վստահ եմ, որ այդ հանդիպմանն էլ հայ ֆուտբոլիստները չեն կարողանա գոլ հարվածել: Մենք երբեք մեր դարպասները բաց չենք թողել ոչ մրցունակ թիմի գնդակ: Մեր հավաքականը բազմաթիվ տաղանդավոր ֆուտբոլիստներ ունի եւ շատ լավ պաշտպանություն»,- ամփոփել է «Բարսելոնայի» պաշտպանը:

10 Октябрь 2009 - 14:12 AMT
Защитник сборной Испании и «Барселоны» Карлес Пуйоль заявил, что сборная Испании в предстоящем матче против армянской сборной не собирается расслабляться, несмотря на то, что уже обеспечила путевку в финальный этап ЧМ-2010.
“Мы как всегда одержим победу. Все матчи отборочного раунда представляют для нас важность, потому что нам не часто выпадает возможность играть вместе, и мы должны воспользоваться каждой возможностью. Наш наставник делает свою работу на высшем уровне, и мы собираемся показать всему миру, что мы лучшие.
В предыдущих встречах с испанцами сборная Армении не забила ни одного гола, что дало повод Пуйолю заявить, что сборная Армении – неконкурентоспособная команда.
«В матче против сборной Армении у нашего вратаря и защиты не будет много работы. Я уверен, что и в этом матче армянские футболисты не смогут забить. Мы никогда не пропускали гол в свои ворота от неконкурентоспособной команды. В нашей сборной много талантливых футболистов, и отличная защита», – заключил защитник «Барселоны»