Հոկտեմբերի 14-23 «ՀայԱրտ» մշակութային կենտրոնում տեղի կունենա նկարչուհի Գայանե Խաչատրյանի անհատական ցուցահանդեսը:
«Գայանե Խաչատրյանը յուրօրինակ կին-արարիչ է: Նրա աշխատանքներին հատուկ է կյանքի հանդեպ անսահման հիացմունքն ու գեղանկարչական կերպարները»,- ասել է նկարիչ Կարեն Ամբատյանը:
Գայանե Խաչատրյանը ծնվել է Երեւանում: Ավարտել է Մոսկվայի արվեստների համալսարանի գեղանկարչության ֆակուլտետը: Հայաստանում կազմակերպվել են նկարչուհու մի քանի անհատական ցուցահանդեսներ: 2004թ. Գայանե Խաչատրյանը մասնակցել է Կլամար քաղաքում (Ֆրանսիա) կայացած ցուցահանդեսին: 2000թ.-ից Հայաստանի Նկարիչների միության անդամ է:

12 Октябрь 2009 - 12:46 AMT
С 14 по 23 октября в культурном центре “АйАрт” пройдет индивидуальная выставка художницы Гаяне Хачатрян.
“Гаяне Хачатрян уникальна как женщина-созидатель. Ее работам присущи бесконечное любование жизнью и живописные образы ”, – сказал художник Карен Смбатян.
Гаяне Хачатрян родилась в Ереване. Окончила факультет живописи Московского университета искусств. В Армении было организовано несколько индивидуальных выставок художницы. В 2004 г. Гаяне Хачатрян участвовала на выставке в городе Кламар (Франция). С 2000 г. является членом союза художников Армении.