Հոկտեմբերի 14-23 «ՀայԱրտ» մշակութային կենտրոնում տեղի կունենա նկարչուհի Գայանե Խաչատրյանի անհատական ցուցահանդեսը:
«Գայանե Խաչատրյանը յուրօրինակ կին-արարիչ է: Նրա աշխատանքներին հատուկ է կյանքի հանդեպ անսահման հիացմունքն ու գեղանկարչական կերպարները»,- ասել է նկարիչ Կարեն Ամբատյանը:
Գայանե Խաչատրյանը ծնվել է Երեւանում: Ավարտել է Մոսկվայի արվեստների համալսարանի գեղանկարչության ֆակուլտետը: Հայաստանում կազմակերպվել են նկարչուհու մի քանի անհատական ցուցահանդեսներ: 2004թ. Գայանե Խաչատրյանը մասնակցել է Կլամար քաղաքում (Ֆրանսիա) կայացած ցուցահանդեսին: 2000թ.-ից Հայաստանի Նկարիչների միության անդամ է:

Personal exhibition of an Armenian artist Gayane Khachatryan will be held October 14 to 23 in the HayArt cultural center.
“Gayane Khachatryan is unique as a woman creator. Her works are infinite admiration of life and pictorial images, ” the artist Karen Smbatyan said.
Gayane Khachatryan was born in Yerevan. She graduated from the Department of Painting of the Moscow University of Arts. Several personal exhibitions of the artist were organized in Armenia. In 2004, Gayane Khachatryan participated in the exhibition in the town of Clamart (France). Since 2000 he is a member of the Union of Artists of Armenia.