Այս տարի «Արվեստների պատկերասրահ» մշակութային հիմնադրամը նշում է իր 5-ամյակը: «Հիմնադրամի 5-ամյակը բավական համեստ ենք նշում: Ծրագրում ենք կազմակերպել հիմնադրամի կողմից անցկացվող երկու փառատոնների` «Ազգային պատկերասրահի» եւ «Վերադարձի» մասին ֆիլմերի շնորհանդեսը»,- հոկտեմբերի 12-ին կայացած մամլո ասուլիսին հայտնել է փառատոնների սահմանող Մարիամ Շահինյանը: Նրա խոսքով, «Արվեստների պատկերասրահ» մշակութային հիմնադրամը չի սահմանափակում իր գործունեությունը եւ հոկտեմբերի 31-ին Լոնդոնում կներկայացնի անվանի հայ երաժիշտների համերգը:
Մարիամ Շահինյանը երախտագիտությամբ է նշել համագործակցությունը մշտական հովանավորի` VivaCell-MTC ընկերության հետ, ինչպես նաեւ գործընկերների` Հայաստանի Ազգային պատկերասրահի, Մշակույթի նախարարության աջակցությունը: Նա առանձնապես ընդգծել է Հայաստանի առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի օժանդակության կարեւորությունը:

This year, the Art Gallery cultural foundation celebrates its 5th anniversary. “We plan to organize presentations of films about “National Gallery” and “Return” festivals, conducted by the fund,” Mariam Shahinyan, festival founder told press conference on October 12. She informed that Art Gallery cultural foundation will present a concert of renowned Armenian musicians October 31 in London.
Mariam Shahinyan thanked their permanent sponsor VivaCell-MTS, as well as other partners: Armenia’s national art gallery and ministry of culture. She highly praised the support of the Armenia’s First Lady Rita Sargsyan.