Հոկտեմբերի 12-ին Երեւանի Մոսկվա կինոթատրոնում տեղի է ունեցել «Գժուկ» մանկական երկիծական կինոհանդեսի ցուցադրությունը: Կինոհանդեսը նկարահանվել է ՀՀ մշակույթի նախարարության պատվերով Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնում: Առաջին ցուցադրության ժամանակ ներկայացվել է 12 կարճամետրաժ կինոնկար, որտեղ հայտնի դերասանների հետ նաեւ երեխաներ են նկարահանվել:
«Ամենամեծ դժվարությունը տարբեր դերերի համար երեխաների ընտրությունն էր, քանի որ տաղանդավորները շատ էին»,-բացմանն ասել է «Գժուկի» գեղարվեստական ղեկավար Արմեն Վաթյանը:
Ժյուրիի որոշմամբ դիպլոմներով պարգեւատրվեցին փոքրիկ դերասաններից հինգը` Աննա Անդրանիկյանը, Մարիամ Մարտիրոսյանը («Հանուն սիրո»), Վահան Ստեփանյանը («Ֆիզիկոսը»), Լաերտ Դուվանյանը («Անհայտ տաղանդը»), Լուսինե Զաքարյանը («Աստեղային երգչուհի»):

On October 12, “Gzhuk” (mischievous child) children’s newsreel was screened in Cinema Moscow, Yerevan. The motion picture was shot in the National Cinema Center of Armenia, upon the recommendation of RA Culture Ministry. There were 12 short-length films selected for premier performance, with children playing together with renowned actors.
“The biggest difficulty was the children’s casting, since many of them proved talented,” Art Director Armen Vatyan said at the opening ceremony.
By jury’s decision, diplomas were handed to the following 5 small actors: Anna Andranikyan, Mariam Martirosyan (“For Love’s Sake”), Vahan Stepanyan (“Physicist”), Laetrt Duvanyan (“Hidden Talent”) and Lusine Zakaryan (“Singer Star”).