2010թ. Աշխարհի առաջնության նախընտրական փուլի` հոկտեմբերի 14-ին Բուրսայի «Աթաթուրք» մարզադաշտում կայանալիք Թուրքիա-Հայաստան հանդիպման տոմսերը հատուկ հսկողությամբ են բաժանվելու: Բուրսայի նահանգապետ Շահաբեթին Հարփութի խոսքով, մուտքը մարզադաշտ անվճար է լինելու, սակայն տոմսերը բաժանելու ժամանակ կպահպանվեն հատուկ հսկողության կանոնները:
«Ամենայն հավանականությամբ, մարզադաշտի մուտքն անվճար կլինի, սակայն տոմսերը բաժանելիս կպահպանվեն հատուկ հսկողության կանոնները»,- Հարփութի խոսքերն է մեջբերում «Hurriyet»-ը: Նահանգապետը նաեւ հայտնել է, որ բոլոր կազմակերպչական խնդիրները լուծված են:
«Հանդիպման ընթացքում մոտ երեք հազար ոստիկան է ներգրավվելու: Բացի թուրքական դրոշից ու կարմիր-սպիտակ գույներով հագուստից, որոնք խորհրդանշում են այդ դրոշը, երկրպագուներին չի թույլատրվելու մարզադաշտ բերել նաեւ որեւէ ցուցապաստառներ, առարկաներ, որոնք կարող են ոչ մարզական նպատակներով օգտագործվել»,- ասել է Հարփութը:- Մենք չենք ձեռնարկի այնպիսի գործողություններ, որոնք կարող են խայտառակել մեր պետությունն ու Բուրսան»:

13 Октябрь 2009 - 15:16 AMT
Билеты на игру отборочного этапа ЧМ-2010 между сборными Турции и Армении, которая состоится 14 октября на стадионе имени «Ататурка» в городе Бурса, раздаются под особым контролем. По словам губернатора Бурсы Шахабетина Харпута., вход на стадион будет бесплатным, но при раздаче билетов будут соблюдаться правила особого контроля.
«Скорее всего, вход на стадион будет бесплатным, но при раздаче билетов будут соблюдаться правила особого контроля», – приводит слова Харпута “Hurriyet”.
Губернатор также заявил, что все организационные вопросы завершены.
“Во время игры к работе будет привлечено около трех тысяч полицейских. Кроме турецкого флага и одежды с красно-белыми цветами, символизирующими его цвета, болельщикам не будет разрешено проносить на стадион какие-либо плакаты, предметы, которые могут быть использованы в неспортивных целях, – сказал Харпут, – Мы не предпримем действий, которые смогут опозорить наше государство и Бурсу”.