Հայաստանի ֆուտբոլի երիտասարդական հավաքականն իր չորրորդ պարտությունն է կրել 2011 թվականի Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլում` 0:1 հաշվով զիջելով Թուրքիայի հավաքականին: Խաղն անցնում էր Էքսիշեհիր քաղաքում Աթաթուրքի անվան մարզադաշտում:
Հանդիպումն անցել է դաշտի տերերի առավելությամբ, սակայն հայ ֆուտբոլիստներին, ի տարբերություն առաջին խաղի, երբ նրանք սեփական դաշտում զիջեցին 2:5 հաշվով, այս խաղում հաջողցեվ վտանգավոր պահեր ստեղծել թուրքական թիմի դարպասների մոտ: Առաջին խաղակեսից հետո, խաղի հաշիվը չբացվեց եւ թիմերը հեռացան դաշտից զրոյական հաշվով: Երկրորդ խաղակեսում խաղի սցենարը չփոխվեց: Խաղի հիմնական մասում թիմերին չհաջողվեց արդյունքի հասնել եւ, թվում էր, թե Հայաստանի հավաքականը կկարողանա վաստակել իր առաջին միավորը, երբ 4-րդ լրացուցիչ րոպեին Այդին Յիլմազը գոլ խփեց եւ հաղթանակ բերեց իր թիմին:
Նշենք, որ երկու թիմերն այս խաղում երեքական դեղին քարտ են վաստակել: Հայաստանից ` Դավիթ Մալոյանը, Հրաչ Յահանը եւ Արտաշես Առաքելյանը, իսկ Թուրքիայից` Մուստաֆա Փեքթեմեկը, Սերդար Ազիզը եւ խաղի հերոս Այդին Յիլմազը:
Այսպիսով, Ֆլեմինգ Սերիցլեվի սաները 2011 թվականի Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի չորս խաղերում չորս պարտություն են կրել եւ շարունակում են եզրափակել 2-րդ խմբի աղյուսակը, որտեղ ընդգրկված են Էստոնիայի, Թուրքիայի, Շվեյցարիայի, Վրաստանի ու Իռլանդիայի երիտասարդական հավաքականները:

Молодежная сборная Армении по футболу потерпела свое четвертое поражение в отборочном этапе чемпионата Европы-2011, уступив на выезде сборной Турции со счетом 0:1. Матч проходил в городе Эксишехир на стадионе имени “Ататурка”.
Встреча прошла с небольшим преимуществом хозяев поля, но армянским футболистам в отличие от первой игры, в которой они на своем поле уступили со счетом 2:5, в этом матче удавалось создавать опасные моменты у ворот турецкой команды. После первого тайма счет в матче не открылся и команды ушли на перерыв с нулями на табло. Во втором тайме сценарий игры не изменился. В течение основного времени матча командам не удалось добиться результата, и, казалось, что сборная Армении сумеет заработать свое первое очко, как на 4-й добавленной арбитром минуте Айдын Йылмаз забил и принес своей команде победу.
Отметим, что обе команды в этом матче заработали по три желтые карточки. От Армении отметились Давид Маноян, Грач Яган и Арташес Аракелян, а от Турции – Мустафа Пектемек, Сердар Азиз и герой матча Айдын Йылмаз
Таким образом, подопечные Флеминга Серицлева в четырех матчах потерпели четыре поражения и продолжают замыкать таблицу группы 2, в которую включены молодежные сборные Эстонии, Турции, Швейцарии, Грузии и Ирландии.