«Արեւորդի» երկրորդ միջազգային էկոլոգիական փառատոնը հոկտեմբերի 15-20ը հրավիրում է բոլոր լրագրողներին փառատոնի ֆիլմերի ցուցադրությանը «Ոսկե Ծիրան» միջազգային փառատոնի կինոդահլիճում:
«Արեւորդի» էկոլոգիական կինոփառատոնը անցկացվում է երկու տարի մեկ անգամ եւ հանդիսանում է միակ էկոլոգիական կինոփառատոնը Հարավային Կովկասի ողջ տարածքում: Այն կանցկացվի Երեւանում հոկտեմբերի 25-29-ը:
Փառատոնի նպատակն է` սեմինարների միջոցով ստեղծել բաց համաժողով, բաց քննարկումներ եւ մտավարժանքներ:
Փառատոնի շրջանակներում տեղի կունենա նաեւ ֆիլմերի ցուցադրություն, որոնցից առաջինը կդառնա Լյուկ Բեսսոնի «Տուն» ֆիլմի երեւանյան պրեմիերան:

On October 15-20, Arevordi second international environmental festival invites all journalists to “Golden Apricot” film festival’s hall for watching films.
Organized every two years, “Arevordi” (Sun Child) is the only environmental festival on South Caucasus territory. “Sun Child” second international film festival is due in Yerevan on October 25-29. Events within festival frameworks will be simultaneously held in several art centers, including NPAK, Narekatsi art center as well as Marriot Armenia hotel.
Festival objective is to promote open forum through seminars, public discussions and trainings.
Festival also organizes film presentation for journalists. The premier of renowned director Luke Besson’s “Home” will be the first motion picture to be screened in Yerevan within festival frameworks.