Մինչեւ 16 տարեկանների տարիքային խմբում Կոնտակտային կարատեի Եվրոպայի առաջնությանը, որը տեղի կունենա հոկտեմբերի 24-31-ը` Կիպրոսում, Հայաստանը կներկայացնի չորս մարզիկ (յուրաքանչուրը մեկ քաշային կարգում): Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնեց Հայաստանի Այկիդոյի ֆեդերացիայի նախագահ Դավիթ Աթանեսյանը, Եվրոպայի առաջնության մասնակիցները որոշվեցին Հայաստանի կոնտակտային կարատեի բաց առաջնության արդյունքում, որը նվիրված էր Երեւանի 2791-ամյակին:
«Կոնտակտային կարատեի Հայաստանի բաց առաջնությունը հնարավորություն մեզ տվեց հայտնաբերել լավագույններին: Բոլոր չորս կարատեիստները Հայաստանի չեմպիոններն են եւ կարող են մրցել ոչ միայն իրենց ոճի կարատեիստների հետ, այլ նաեւ կոնտակտային կարատեի այլ ոճերում», – նշել է Աթանեսյանը:
Այսպիսով, 10-11 տարեկանների տարիքային խմբում Հայաստանը կներկայացնեն Վանիկ Պապոյանը (35կգ ք/կ), 13-14 տարիքային խմբում Վահրամ Տեր-Վարդանյանը (մինչեւ 48 կգ), 14-15 տարեկանների տարիքային խմբում մարտին Այվազյանը (մինչեւ 60 կգ) եւ 15-16 տարեկանների խմբում Վահան Ղուկասյանը (մինչեւ 65 կգ):

Армению на чемпионате Европы по контактному карате до 16 лет, который пройдет с 24 по 31 октября на Кипре, будут представлять четыре спортсмена (каждый в одной весовой категории). Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net президент Федерации айкикендо Армении Давид Атанесян, участники чемпионата Европы определились по итогам открытого первенства Армении по контактному карате, приуроченного к 2791-летию Еревана.
“Открытое первенство Армении по контактному карате дало нам возможность выявить лучших. Все четверо являются чемпионами Армении и могут состязаться не только с каратистами своего стиля, но и других видов контактного карате”, – отметил Атанесян.
Таким образом, Армению в возрастной категории 10-11 лет будет представлять Ваник Папоян (в/к до 35 кг), 13-14 лет – Ваграм Тер-Варданян (до 48 кг), 14-15 лет – Мартин Айвазян (до 60 кг) и 15-16 лет – Ваагн Гукасян (до 65 кг).