Ուրախ, խելացի, խիզախ` նման կարգախոս է ընտրել իր համար ԼՕԼՕ մանկապատանեկան մտավոր հանդեսը, որի առաջին հոբելյանը նշվեց հոկտենբերի 17-ին Տիկնիկային թատրոնում:
Միջոցառումը, որին ներկա էին ԼՕԼՕ-ի պատանի ընթերցողներն ու բարեկամները, բացեց ուրախ ծաղրածուն` զվարճալի երաժշտական ծրագրի հաղորդավարը:
Դպրոցականների շրջանում հայտարարված նկարչության մրցույթին, որն ավարտվեց այսօր, աշխատանքներ էին ներկայացվել 3 թեմաներով` «ԼՕԼՕ-ն ճանապարհորդում է», «ԼՕԼՕ-ն կենդանիների աշխարհում», «ԼՕԼՕ-ն երազում է»: Մասնագիտական ժյուրին դժվարությամբ ընտրեց լավագույն աշխատանքները, որոնց հեղինակները մրցանակներ ստացան ամսագրից:
ԼՕԼՕ մանկապատանեկան մտավոր հանդեսը նախատեսված է ինչպես երեխաների, այնպես էլ նրանց ծնողների համար:
Ամսագրի նպատակն է ընդլայնել երեխայի մտավոր հորիզոնը, զարգացնել նրա ճաշակն ու գիտակցության սահմանները: Հանդեսում տարբեր թեմաներ են ներկայացված` սպորտ, երաժշտություն, գեղանկարչություն, գրականություն, կենդաբանություն, գիտություն, աշխարհագրություն, պատմություն, զարգացնող եւ ճանաչողական խաղեր:

17 Октябрь 2009 - 17:37 AMT
“Веселый, умный, смелый” – такой девиз себе выбрал детско-юношеский интеллектуальный журнал LOLO, первый юбилей которого отметили 17 октября в Кукольном театре им. Ованеса Туманяна.
Мероприятие, на котором присутствовали юные читатели и друзья LOLO, открыл веселый клоун – ведущий развлекательной музыкальной программы.
На объявленный среди школьников конкурс по рисованию, который завершился сегодня, были представлены работы на три темы: «LOLO путешествует», «LOLO в мире животных», «LOLO мечтает». Профессиональное жюри с трудом выбрало лучшие работы, авторы которых удостоились призов от журнала LOLO.
Детско-юношеский журнал LOLO предназначен как детей, так и для их родителей.
Цель журнала – расширить кругозор ребенка, развить в нем вкус и границы познания. В журнале представлены разные темы: спорт, музыка, живопись, литература, зоология, наука, география, история, развивающие и познавательные игры.