Նոյեմբերի 6-8-ը Փասադենայի արվեստների կենտրոնական պատկերասրահում Հայ ընդհանուր բարեգործական միության աջակցությամբ կբացվի քանդակագործ ու նկարիչ Էմիլ Գազազի ցուցահանդեսը:
Ցուցահանդեսին կներկայացվեն Գազազի քանդակները, նկարները, իսկ հեղինակին կհանձնվի ՀԸԲՄ-ի պատվո նշանը արվեստի ոլորտում ունեցած նվաճումների համար:
Նոյեմբերի 7-ին ցուցահանդես կայցելեն Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի մշակույթի գծով խորհրդական, արվեստի պատմաբան եւ Արշիլ Գորկու պատկերասրահի տնօրեն Շահեն Խաչատրյանը, Նյու Յորքի Արվեստի ու դիզայնի համալսարանի Ալֆրեդի դպրոցի տնօրեն, նկարիչ Ջո Լյուիսը, դաշնակահար, կոմպոզիտոր, դիրիժոր ու դասախոս Վաչե Մանկերյանը եւ համաշխարհային կարգի օպերային երգիչ Բակուր Քալանթարյանը:

On November 6-8, Pasadena Central Art Gallery of (California), in cooperation with Armenian General Benevolent Union (AGBU), will host the exhibition of sculptor and painter Emil Kazaz.
Exhibition will display the artist’s sculptures and paintings. Author will receive AGBU’s honor award for his achievements in the sphere.
On November 7, exhibition will be attended by Shahen Khachatryan, art historian and Cultural Advisor to Catholicos of all Armenians Karekin II and Director of Arshil Gorky Gallery, painter Jo Louis, Dean of Alfred School at University of Art and Design, pianist, composer, conductor and instructor Vache Mankeryand and world-class opera singer Bakur Kalantaryan.