Հայաստանում «Գերմանիայիշաբաթներ 2009»ծրագրի շրջանակներում, որըկազմակերպվում էՀայաստանումԳերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանության կողմից՝ ՀՀ Մշակույթինախարարությանաջակցությամբ, 2009թ. հոկտեմբերի 24-ից մինչեւնոյեմբերի 8-ը Գյումրու Մ. եւ Ե. Ասլամազյան քույրերի պատկերասրահում կներկայացվի Հայաստանում Գերմանիայի նախկին դեսպան Հանս-Վուլֆ Բարթելսի «Հայաստանյան տպավորություններ» խորագրով լուսանկարների ցուցահանդեսը։ Այս լուսանկարներն արվել են Հայաստանի մեծ բարեկամի հայաստանյան բազմաթիվ ուղ-որությունների ընթացքում։ Ցուցահանդեսի բացումը, որին ներկա կլինի նա- լուսանկարիչը, տեղի կունենա հոկտեմբերի 24-ին, ժամը 16։00-ին։
Այս ցուցահանդեսը հունիսին ցուցադրվել էնաեւԱզգային Ժողովի շենքում, իսկուսումնական տարվասկզբին՝Երեւանի թիվ 56 դպրոցում։

Within the framework of the German Weeks 2009 in Armenia, which are organized by the Embassy of the Federal Republic of Germany with the support of the Ministry of Culture of the Republic of Armenia, a photo exhibition “Armenian Impressions” by Hans-Wulf Bartels, ex-German Ambassador to Armenia will open in Gyumri.
From October 24th until November 8th, the photographs of this great friend of Armenia who traveled extensively through the country, will be shown at Aslamazyan Sisters Gallery. The opening of the exhibition will take place on October 24th at 4 pm in the presence of the photographer. Prior to this venue, the exhibition was held at the National Assembly and school nr. 56 in Yerevan, reported the press office of the Embassy of the Federal Republic of Germany.