Հայաստանի շախմատի հավաքականը Եվրոպայի 17-րդ թիմային առաջնության 2-րդ տուրում, որն ընթանում է սերբական Նովի Սադ քաղաքում, երկրորդ անընդմեջ հաղթանակն է տարել` այս անգամ 2,5:1,5 հաշվով առավելության հասնելով Ռումինիայի հավաքականի նկատմամբ:
Այս անգամ միակ արդյունավետ պարտիան եղավ Լեւոն Արոնյան – Անդրեի Իստրատեսկու հանդիպումը, որում հաղթանակը բաժին ընկավ հայ գրոսմայստերին: Բոլոր մնացած պարտիաները ոչ ոքի ավարտվեցին:
Երկու տուրերից հետո Հայաստանի շախմատի հավաքականը 4 միավորով կիսում է 1-8-րդ տեղերը, բայց անհատական արդյունքներով գտնվում է մրցաշարային սանդղակի 5-րդ տեղում:
Երրորդ տուրում հայ շախմատիստները ուժերը կչափեն Սերբիայի առաջին հավաքականի հետ, որը մասնակից թիմերի մրցաշարային սանդղակում 17-րդ հորիզոնականն է զբաղեցնում:

The Armenian National Chess Team in the 2 nd round of the 17-th European Team Championship taking place in the Serbian town of Novi Sad, won a second consecutive victory, this time gaining victory over the Romanian national team with a score 2,5:1,5.
The only effective party in this fight was the meeting Levon Aronian – Andrei Istratescu, which brought the victory to the Armenian grandmaster. All other parties ended in a draw.
After two rounds the Armenian team with 4 points in the asset shares 1 to 8 places, but by individual results it ranks the 5th in the tournament table.
In the third round of the Armenian chess players will compete with the first team of Serbia, which in the rating of participating teams is at 17th position.