Հայաստանի շախմատի կանանց հավաքականը (վարկանիշային ցուցակում` 5-րդը) շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնությանը, որն ընթանում է սերբական Նովի Սադ քաղաքում, 3:1 հաշվով հաղթանակ է տարել Սլովենիայի հավաքականի նկատմամբ:
Հայկական հավաքականին հաղթանակ բերեցին Էլինա Դանիելյանը եւ Լիլիթ Գալոյանը: Իսկ Լիլիթ Մկրտչյանն ու Սիրանույշ Անդրեասյանը ոչ ոքի ավարտեցին իրենց պարտիաները: Այս տուրում Հայաստանի հավաքականի պահեստայինը Նելլի Աղինյանը:
2-րդ տուրից հետո Հայաստանի հավաքականը 4 միավորով կիսում է 1-6-րդ տեղերը Լեհաստանի, Գերմանիայի, Ռումինիայի, Ուկրաինայի ու Վրաստանի հավաքականների հետ, բայց երկրորդ ցուցանիշի, այն է` թիմերի անհատական արդյունքներով, հայ շախմատիստուհիները զբաղեցնում են մրցաշարային սանդղակի 6-րդ տեղը:
Երրորդ տուրում հայ շախմատիստուհիները ուժերը կչափեն Լեհաստանի հավաքականի հետ, որի կազմում հանդես են գալիս` Մոնիկա Սոկոն, Իվետա Ռայլիխը, Յոլանտա Զավադսկան, Ջոաննա Մայդանը եւ Ջոաննա Դվարովսկան:

Women Team of Armenia (ranked 5th) in the 2nd round of European Championship in the Serbian town of Novi Sad defeated Slovenian team with the score 3:1.
Elina Danielyan and Lilit Galoyan brought victories to the Armenian national team . Lilit Mkrtchyan and Siranush Andreasyan ended in a draw with their rivals.
After the 2nd round the Armenian team with 4 points shares the 1st to 6th places with the teams of Poland, Germany, Romania, Ukraine and Georgia, but according to the second showing, ie the individual results of teams, Armenian chess players took the 6th place in the tournament table.