«Super Six World Boxing Classic»-ի գերմիջին քաշային կարգի մրցաշարի մասնակիցներ Միքել Քեսլերը եւ Անդրե Ուորդը, որոնց հանդիպումը տեղի կունենա նոյեմբերի 21-ին, մեկնաբանեցին մրցաշարի շրջանակներում առաջին մենամարտները` Արթուր Աբրահամ – Ջերմեյն Թեյլոր եւ Կարլ Ֆորչ – Անդրե Դիրելլ:
«Թեյլորի հետ մեծ անհաջողություն պատահեց: Նա լավ մենամարտում էր առաջին մասում: Կարծում եմ, որ նա բաց թողեց Աբրահամի որոշիչ հարվածը տեխնիկական սխալի պատճառով: Ցանկացած դեպքում` դա Աբրահամի փայլուն հաղթանակն էր: Ես շնորհավորում եմ նրան հաջող մեկնարկի կապակցությամբ: Ինչ վերաբերվում է երկրորդ մենամարտին, ապա ես վստահ եմ, որ Դիրելը հաղթել է մենամարտը եւ արժանի էր այդ հաղթանակին: Հիմա ես շատ ոգեւորված եմ Ամերիկային հաղթանակ բերելու հնարավորությամբ», – մեջբերում է Ուորդի խոսքերը fightnews.ru-ն:
«Բոլոր տղաները ապացուցեցին, որ իզուր չէ, որ ,Super Six World Boxing Classicե-ի մասնակիցներ են հանդիսանում», – ասում է Քեսլերը:

Участники турнира суперсредневесов «Super Six World Boxing Classic» Миккель Кесслер и Андре Уорд, которым предстоит встретиться 21 ноября, прокомментировали первые поединки в рамках турнира – Артур Абрахам-Джермейн Тейлор и Карл Фроч- Андре Диррелл.
«С Тейлором случилась большая неудача. Он хорошо боксировал в первой половине боя. Думаю, он пропустил фатальный удар из-за технической ошибки. В любом случае, это была прекрасная победа Абрахама, и я поздравляю его с успешным стартом. Что касается второго поединка, то я уверен, что Диррелл выиграл бой и заслужил победу. Теперь я очень вдохновлен возможностью принести Америке первый успех в турнире», – приводит слова Уорда fightnews.ru
«Думаю, оба поединка показали отличный потенциал турнира. Все ребята доказали, что не зря являются его участниками – они прекрасные бойцы. Мне уже не терпится самому взять старт» – сказал Кесслер.
Напомним, что 17 октября в дебютных поединках турнира «Super Six World Boxing Classic» армянский боксер Артур Абрахам в 12 раунде нокаутировал американца Джермейна Тэйлора, а Андре Диррел проиграл Карлу Фрочу разделенным решением судей.