«Ես երջանիկ եմ խաղի արդյունքի կապակցությամբ: Մարզադաշտն ուղղակի հիանալի էր: Չնայած, որ մենք այսօր խաղում էինք մեր հնարավորությունների 70 տոկոսով, ես գոհ եմ խաղից: Հայաստանի հավաքականը վատ չէր նայվում այսօր, եւ ես կարծում եմ, որ հաշիվը չի համապատասխանում խաղին: Ես տեսել էի Հայաստանի հավաքականի խաղը 3 ամիս առաջ` մինի-մրցաշարում, եւ նա լավ տպավորություն էր գործել: Անշուշտ, Իտալիայի ու Հայաստանի հավաքականների խաղի մակարդակի տարբերությունը շատ մեծ է, սակայն այս խաղում, ես կարծում եմ, օրինաչափ կլիներ»,-ասել է Գեդինը:
Գեդինը, իմանալով, որ Հայաստանում չկա կանանց ֆուտբոլի լիգա, նշել է, որ Իտալիայում եւս քիչ են ֆուտբոլով զբաղվող աղջիկները, ընդամենը 13 000-ն են:
«Իտալիայի կանանց բարձրագույն լիգայի առաջնությանը շուրջ 12 ակումբ է մասնակցում, իսկ առաջին դիվիզիոնում` 24 ակումբ: Իտալիայում ֆուտբոլով են զբաղվում ընդամենը 13 000 աղջիկներ, ինչը Գերմանիայի համեմատ, որտեղ դրանց թիվը հասնում է 1 միլիոնի, գրեթե ոչինչ է, սակայն Իտալիայի հավաքականը եվրոպական վարկանիշային աղյուսակով 7-րդ տեղն է զբաղեցնում, իսկ աշխարհի հավաքականների շրջանում զբաղեցնում է 13-րդ տեղը»,-ասել է Իտալիայի հավաքականի մարզիչը:
Վերջում իտալուհիների մարզիչն իր կարծիքն է հայտնել Սլովենիայի հավաքականի մասին, որի հետ Հայաստանի հավաքականը հանդիպելու է հոկտեմբերի 27-ին:
«Սլովենիայի հավաքականը լավ թիմ է, խաղում է կարճ փոխանցումներով, հաճախ ճնշում է մրցակցին, իսկ անցյալ տարի այդ թիմը խաղացել է Ուկրաինայի հավաքականի դեմ փլեյ-օֆում` Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ դուրս գալու համար: Ինչ վերաբերում է մեր թիմին, ապա մենք հաղթել ենք ընտրական փուլի բոլոր երեք խաղերում եւ կաշխատենք հաջող հանդես գալ առաջիկա խաղերում: Ճանապարհը դեպի աշխարհի առաջնության եզրափակիչ դյուրն չէ: Մենք խաղացել ենք եւ շարունակում ենք խաղալ հարձակողական ֆուտբոլ, եւ, ի տարբերություն Իտալիայի տղամարդկանց հավաքականի, շեշտը չենք դնում պաշտպանության վրա»,-ասել է Գեդինը:

24 Октябрь 2009 - 17:31 AMT
Главный тренер женской сборной Италии по футболу Пьетро Гедин прокомментировал выездной матч отборочного этапа ЧМ-2011, в которой его подопечные разгромили армянскую сборную со счетом 0:8.
«Я счастлив результатом матча. Поле стадиона было просто великолепным. Несмотря на то, что мы сегодня играли на 70 процентов своих возможностей, я доволен игрой. Сборная Армении неплохо смотрелась сегодня, и я думаю, что счет не соответствует игре. Я видел сборную Армении на мини-турнире 3 месяца назад, и она оставила очень хорошее впечатление. Конечно, разница в уровне игры Италии и Армении очень большая, но в этой игре, я думаю, был бы закономерным счет 0:3», – отметил Гедин.
Гедин, узнав, что в Армении нет женской футбольной лиги, отметил, что в Италии также немного девушек, занимающихся футболом, всего-навсего 13 000.
«В итальянском первенстве женской Высшей лиги принимают участие 12 клубов, а в первом дивизионе 24. В Италии занимаются футболом всего 13 000 девушек, что по сравнению с Германией, где их число достигает до 1 миллиона, почти ничего, но сборная Италии в Европейском рейтинге занимает 7-ю позицию, а среди всех сборных мира находится на 13 месте», – отметил наставник сборной Италии
В заключение наставник итальянок поделился мнением о сборной Словении, с которой сборной Армении предстоит встретиться 27 октября.
«Сборная Словении хорошая команда, играет в короткий пасс, очень часто прессингует, а в прошлом году эта команда играла против сборной Украины в плей-оффе за выход в финальный этап ЧЕ. Что касается нашей команды, то мы выиграли все три матча отборочного этапа и постараемся выступить успешно и в предстоящих играх. Путь к финальному этапу чемпионата мира нелегкий. Мы играли и всегда играем в атакующий футбол и, в отличие от мужской сборной Италии, не ставим акцент на защиту», – заключил Гедин.