Հոկտեմբերի 28-ին Հայաստանի կանանց հավաքականը Հանրապետական մարզադաշտում 2011թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում կանցկացնի իր երրորդ հանդիպումը: Հայկական թիմի մրցակիցն այդ խաղում կլինի Սլովենիայի հավաքականը, որն արդեն ժամանել է Երեւան եւ տեղավորվել է «Անի Պլազա» հյուրանոցում: Սլովենիայի ֆուտբոլիստուհիները հոկտեմբերի 27-ին անց են կացրել նախնական մարզում Հանրապետական մարզադաշտում, որտեղ հոկտեմբերի 28-ին Երեւանի ժամանակով 15:00-ին կսկսվի խաղը:
Նշենք, որ Սլովենիայի հավաքականը, ինչպես եւ հայ ֆուտբոլիստուհիները, երկու մեկնարկային խաղերում պարտություն են կրել, ընդ որում Իտալիայի հավաքականից նույն 0:8 հաշվով, ինչպես Հայաստանի թիմն իր դաշտում: Սակայն, ի տարբերություն իր առաջիկա մրցակիցների, Սլովենիայի թիմը մեկ գոլ պակաս է բաց թողել` զիջելով ֆիններին 0:3 հաշվով:
Սլովենիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Տանյա Լեկիչը 18 ֆուտբոլիստուհի է հայտագրել Հայաստանի դեմ խաղում, այդ թվում 3 հարձակվող:

28 октября женская сборная Армении по футболу проведет свою третью встречу в рамках отборочного этапа чемпионата мира-2011. Соперницей армянской дружины в этой встрече будет сборная Словении. Последняя уже прибыла в Ереван и разместилась в гостинице “Ани Плаза”. Словенские футболистки 27 октября провели предматчевую тренировку на стадионе “Республиканский”, где 28 октября в 15.00 по ереванскому времени и начнется матч.
Отметим, что сборная Словении, также как и армянские футболистки, в двух стартовых встречах потерпели поражения, причем от сборной Италии с тем же счетом 0:8, как и армянская дружина на своем поле. Но, в отличие от своих предстоящих соперниц, словенская команда пропустила на один гол меньше, поскольку уступила финкам со счетом 0:3.
Главный тренер сборной Словении Таня Лекич заявила на матч со сборной Армении 18 футболисток, в том числе 3-х нападающих.