Միջին քաշայի կարգում աշխարհի նախկի չեմպիոն (մինչեւ 72.6 ք/կ) հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը հայտարարել է, որ իր մենամարտը Անդրե Դիրելլի հետ «Super Six World Boxing Classic» մրցաշարի երկրորդ ռաունդի շրջանակներում, կարող է տեղի ունենալ հունվարի 23-ին` «Մեդիսոն Սքվեր Գարդենում»: Արթուր Աբրահամյանը նախատեսում է սկսել պատրաստվել Անդրե Դիրելլի դեմ մենամարտին նոյեմբերի 7-ին: Սակայն հավանականություն կա, որ մենամարտը կանցկացվի «WaMu Theater» արենայում, հաղորդում է BoxingScene-ն:
Հիշեցնենք, որ առաջին ռաունդում Արթուր Աբրահամը հավաքեց երեք միավոր, ենթարկելով նոքաուտի ամերիկացի Ջերմեյն Թեյլորին, իսկ Անդրե Դիրելլը պարտվեց մրցավարների որոշմամբ` չհավաքելով ոչ մի միավոր:

Бывший чемпион мира в среднем весе (до 72,6 кг) армянский боксер Артур Абрахам заявил, что его поединок против американца Андре Диррелла в рамках второго раунда турнира “Super Six World Boxing Classic” может состояться 23 января наступающего года в Нью-Йорке на легендарной арене “Мэдисон Сквер Гарден”. Абрахам планирует начать подготовку к бою 7 ноября. Однако есть также вероятность, что бой пройдёт на арене “WaMu Theater”, сообщает BoxingScene
Напомним, что в первом раунде Артур Абрахам набрал три очка, нокаутировав американца Джермейна Тейлора, а Андре Диррелл проиграл разделённым решением судей Карлу Фрочу, не набрав ни одного балла.