Այսօր Վալերի Բրյուսովի անվ. Երեւանի պետական լեզվաբանական համալսարանում կայացավ ուսանողների, ինչպես նաեւ պրոֆեսորադասախոսական կազմի հանդիպումը միջին քաշային կարգում աշխարհի նախկին չեմպիոն, բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամի հետ: Ողջունելով Աբրահամին` ԵՊԼՀ ռեկտոր Սուրեն Զոլյանն ասաց, որ նա երկրորդ չեմպիոնն է, որին ընդունում են համալսարանում: «Դեռեւս 60-ական թվականներին մենք հպարտությամբ ընդունեցինք շախմատի չեմպիոն Տիգրան Պետրոսյանին, իսկ այսօր ուրախ ենք տեսնելու Արքա Արթուրին»,- նշել է նա:
Ուսանողները վաղուց էին սպասում Արթուրին եւ, վերջապես, նրանց երազանքն իրականություն դարձավ: Ինքը` բռնցքամարտիկը նույնպես խոստովանեց, որ հուզված է եւ անգամ փոքր-ինչ վախեցած: «Նախկինում ես երբեք չեմ հանդիպել այսքան շատ գեղեցիկ աղջիկների, եւ եթե ես բռնցքամարտիկ չդառնայի, ապա կդասավանդեի Բրյուսովի անվ. ԵՊԼՀ-ում, սակայն կասկածում եմ, որ դուք ինձ նույնքան կսիրեիք, որքան այժմ»,- ասել է Աբրահամը:
Հանդիպման ընթացքում Արթուր Աբրահամը պատրաստակամությամբ պատասխանեց ուսանողների հարցերին, որոնց միջոցով նրանք փորձում էին իրենց համար բացահայտել Աբրահամ-բռնցքամարտիկին եւ Աբրահամ-մարդուն:

Сегодня в Ереванском Государственном лингвистическом университете им. Валерия Брюсова состоялась встреча студентов, а также представителей профессорско-преподавательского состава с бывшим чемпионом мира в среднем весе Артуром Абрахамом. Приветствовав Абрахама, ректор ЕГЛУ Сурен Золян сказал, что он – второй чемпион, которого принимают в институте. ”Еще в 60-ых годах мы с гордостью приняли чемпиона мира по шахматам Тиграна Петросяна, сегодня также рады видеть Короля Артура”, – отметил он.
Студенты Артура Абрахама ждали давно, и, наконец, их мечта сбылась. Сам боксер тоже признался, что взволнован и даже несколько напуган. ”Я раньше никогда не встречал столько красивых девушек, и если бы не стал боксером, то преподавал бы в ЕГЛУ им.Брюсова, но, сомневаюсь, что вы любили бы меня так сильно как сейчас”, – сказал Абрахам.
Во время встречи Артур Абрахам с готовностью ответил на вопросы студентов, которые пытались раскрыть для себя Абрахама-боксера и Абрахама-человека.