Ջերմեյն Թեյլորի հետ մենամարտը բավականին ծանր էր, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է միջին քաշային կարգում աշխարհի նախկին չեմպիոն, հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը: «Թեյլորը չի կարող իր ելույթները շարունակել «Super Six World Boxing Classic» մենամարտում, քանի որ այդպիսի նոկաուտներից հետո մարզիկներին վեց ամիս չի թույլատրվում ելույթ ունենալ: Կա այդպիսի կանոն»,-ասել է Աբրահամը: Նրա խոսքերով, Թեյլորին կարող են փոխարինել, սակայն դեռեւս պարզ չէ, թե ով կզբաղեցնի նրա տեղը:
Իր հաջորդ մենամարտը Աբրահամը կվարի ԱՄՆ-ում հունվարի 23-ին ամերիկացի Անդրեյ Դիրելի հետ: «Դիրելը հաղթել է իր բոլոր մենամարտերում, սակայն ես էլ 31 հաղթանակ եմ տարել 31 մենամարտում: Հուսով եմ, այդպես կլինի նաեւ առաջիկայում»,-ասել է Արթուր Աբրահամը:

The fight with Jermain Taylor was quite heavy, the former world middleweight champion, Armenian boxer Arthur Abraham told a PanARMENIAN.Net reporter.
“Taylor cannot continue his participation in the Super Six World Boxing Classic tournament, because after such KOs athletes has not been allowed to fight for 6 months, ” Abraham said.
According to him, Taylor could be replaced, but is not yet clear who will take his place.
His next fight Abraham will hold in the United States on January 23 with the American Andrew Direlem. “Direl won all his battles, but I have 31 victory in 31 fights. Hope, this will continue “, Arthur Abraham said.