Նոյեմբերի 2-ին տեղի է ունեցել Կիմ Ավագյանի «ԵՊՀ ուսանողական գիտական կազմակերպությունները 1922-72թթ.» գրքի շնորհանդեսը: Նշենք, որ գիրքը պետք է լույս տեսներ դեռեւս 1979թ, իսկ հետո 1994թ., սակայն որոշ պատճառներով, նրա հրատարակումը հետաձգվեց: Գիրքը նվիրված է ԵՊՀ Ուսանողական գիտական ընկերակցության գործունեությանը:
Ողջույնի եւ շնորհավորական իրենց խոսքերում հավաքվածները նշել են գրքի կարեւորությունը նրա հավաստիության եւ արխիվային փաստերի վրա հիմնվելու տեսակետցի: Ինքը հեղինակը նշել է. «Իմ կարգախոսն է` երբեք չշեղվել արխիվային փաստերից»:
Գրքի խմբագիր Վլադիմիր Մագալյանը նշել է, որ նախատեսվում է վերահրատարակել գիրքը, քանի որ այժմյան տարբերակում կան տպագրական սխալներ անունների եւ իրադարձությունների վերաբերյալ:

Kim Avagyan’s “YSU Student Scientific Organization 1922-1972” was presented on November 2. The book was to have been published back in 1979. Later, in 1994 its publication was postponed for some reasons. The book tells the reader about the 50-year history of YSU student organization.
In their welcoming and congratulatory speeches, participants stressed the unprecedented value of the book in terms of reliability of, and reference to, archive data. The author himself said, “My motto is to keep to archaic facts.”
Editor Vladimir Magalyan said it is planned to republish the book since the version at hand contains minor inaccuracies concerning names and events.