Նոյեմբերի 2-ին տեղի է ունեցել Կիմ Ավագյանի «ԵՊՀ ուսանողական գիտական կազմակերպությունները 1922-72թթ.» գրքի շնորհանդեսը: Նշենք, որ գիրքը պետք է լույս տեսներ դեռեւս 1979թ, իսկ հետո 1994թ., սակայն որոշ պատճառներով, նրա հրատարակումը հետաձգվեց: Գիրքը նվիրված է ԵՊՀ Ուսանողական գիտական ընկերակցության գործունեությանը:
Ողջույնի եւ շնորհավորական իրենց խոսքերում հավաքվածները նշել են գրքի կարեւորությունը նրա հավաստիության եւ արխիվային փաստերի վրա հիմնվելու տեսակետցի: Ինքը հեղինակը նշել է. «Իմ կարգախոսն է` երբեք չշեղվել արխիվային փաստերից»:
Գրքի խմբագիր Վլադիմիր Մագալյանը նշել է, որ նախատեսվում է վերահրատարակել գիրքը, քանի որ այժմյան տարբերակում կան տպագրական սխալներ անունների եւ իրադարձությունների վերաբերյալ:

2 Ноябрь 2009 - 17:06 AMT
2 ноября состоялась презентация книги Кима Авакяна “Студенческая научная организация ЕГУ 1922-1972 гг”. Отметим, что книга должна была выйти в свет еще в 1979, а затем в 1994 году, но по некоторым причинам публикация ее была отложена. Книга посвящена 50 годам деятельности Студенческого научного общества ЕГУ.
В своих приветственных и поздравительных речах собравшиеся отметили безусловную важность книги с точки зрения ее достоверности и опоры на архивные данные. Сам автор отметил: “Мой девиз – никогда не отходить от архивных фактов”.
Редактор книги Владимир Магалян отметил, что планируется переиздание книги, так как в нынешней версии есть небольшие ошибки имен и событий.