Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Գեւորգյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել, որ Հայաստանի ձյուդոյի առաջնությունը շատ հաջող է անցել: «Ինձ ուրախացնում է այն փաստը, որ առաջնության ընթացքում հաջող ելույթներ ունեցան Հայաստանի մարզերի ու Ղարաբաղի ներկայացուցիչները: Բացի այդ, երիտասարդ մասնակիցներն արժանի մրցակիցներ հանդիսացան այնպիսի փորձառու ձյուդոիստների համար, ինչպիսիք են Հովհաննես Դավթյանը (2009թ. աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր), Արմեն Նազարյանը (2005թ. Եվրոպայի չեմպիոն) եւ մյուսները»,-ասել է նա:
Ըստ գլխավոր մարզչի, առաջնության արդյունքում կձեւավորվի Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականը, որը կմասնակցի 2010 վարկանիշային մրցաշարերին: Օրերս տեղի կունենան հավաքներ:

In an interview with a PanARMENIAN.Net reporter, Armenian national judo team’s chief coach Arthur Gevorgyan said Armenia’s participation was quite a success. “What makes me happy is that representatives from Armenian regions and Karabakh had successful performance in championship. Besides, young participants became worthy rivals of such experienced judo athletes as Hovhannes Davtyan (WC 2009 bronze medal winner), Armen Nazaryan (2005 Champion of Europe) and others,” he noted.
According to chief coach, championship results will serve as a basis for forming Armenian national team which will take part in 2010 rating tournament. Training session is due in a couple of days’ time.