Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Գեւորգյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել, որ Հայաստանի ձյուդոյի առաջնությունը շատ հաջող է անցել: «Ինձ ուրախացնում է այն փաստը, որ առաջնության ընթացքում հաջող ելույթներ ունեցան Հայաստանի մարզերի ու Ղարաբաղի ներկայացուցիչները: Բացի այդ, երիտասարդ մասնակիցներն արժանի մրցակիցներ հանդիսացան այնպիսի փորձառու ձյուդոիստների համար, ինչպիսիք են Հովհաննես Դավթյանը (2009թ. աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր), Արմեն Նազարյանը (2005թ. Եվրոպայի չեմպիոն) եւ մյուսները»,-ասել է նա:
Ըստ գլխավոր մարզչի, առաջնության արդյունքում կձեւավորվի Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականը, որը կմասնակցի 2010 վարկանիշային մրցաշարերին: Օրերս տեղի կունենան հավաքներ:

Главный тренер сборной Армении по дзюдо Артур Геворкян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил, что чемпионат Армении по дзюдо прошел удачно. «Меня радует тот факт, что на чемпионате успешно выступили представители регионов Армении и Карабаха. Кроме того, молодые участники стали достойными противниками таким опытным дзюдоистам, как Оганнес Давтян (бронзовый медалист чемпионата мира 2009г), Армен Назарян (чемпион Европы 2005) и другим», – отметил он.
По словам главного тренера, по результатам чемпионата сформируется сборная Армения по дзюдо, которая примет участие в рейтинговых турнирах 2010. А на днях будут проведены сборы.