Երեւանի «Դինամո» մարզահամալիրում շարունակվում է Հայաստանի ձյուդոյի պատանեկան (աղջիկների եւ տղաների) առաջնությունը: Շուրջ 100 մասնակիցներ պայքարում են Հայաստանի չեմպիոնի կոչման համար:
«Աղջիկները ներկայացնում են Երեւանն ու Արտաշատը, տղաները` Երեւանը, Գյումրին, Աբովյանը, Արտաշատը, Արմավիրը, Վանաձորը եւ Հրազդանը»,-PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել Հայաստանի ձյուդոյի պատանեկան հավաքականի մարզիչ Մարտին Սարգսյանը:
Այսօր հայտնի կդառնան հաղթողների ու մրցանակակիրների անունները 4 քաշային կարգում պատանիների մոտ եւ 3 կարգում աղջիկների մոտ: Վաղը պատանիները հանդես կգան 4 քաշային կարգում, իսկ աղջիկներըէ 2 քաշային կարգում:

4 Ноябрь 2009 - 10:48 AMT
В спорткомплексе «Динамо» в Ереване продолжается чемпионат Армении по дзюдо среди юношей и девушек. Сегодня более 100 участников сражаются за звание чемпиона Армении.
«Девушки представляют Ереван и Арташат, а юноши – Ереван, Гюмри, Абовян, Арташат, Армавир, Ванадзор и Раздан»,- корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил тренер юношеской сборной Армении по дзюдо Мартин Саркисян.
Имена победителей и призеров в 4 весовых категориях среди юношей и 3 – среди девушек станут известны сегодня. Завтра на татами выйдут юноши в 4 весовых категориях, а девушки – 2 весовых категориях.