Հայաստանի 2010թ. բյուջեի նախագծում սպորտին հատկացված միջոցները կրճատվել են գրեթե 1 մլրդ դրամով: Այդ մասին մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության նախարար Արմեն Գրիգորյանը: «2009 թվականի համեմատ, երբ սպորտի բյուջեն կազմում էր 4 մլրդ 187 մլն դրամ, 2010թ. բյուջեն բավականին համեստ է եւ կազմում է 3 մլրդ 894 մլն դրամ, սակայն մենք հուսով ենք, որ արդյունավետ կաշխատենք»,-ասել է նախարարը:
Նրա խոսքերով, առաջին հերթին ֆինանսավորվում են սպրոտի հիմնական տեսակները (ծանրամարտ, բռնցքամարտ, ձյուդո), հետո մարմնամարզություն, թեթեւ աթլետիկա, սեղանի թենիս եւ զանգվածային սպորտաձեւերը (ֆուտբոլ, բասկետբոլ):
Կա 2010թ. Ձմեռային օլիմպիական խաղերին, Սեւծովյան երկրների առաջնությանը, Սինգապուրի պատանեկան օլիմպիական խաղերին հայ մարզիկների մասնակցության ֆինանսավորման առանձին ծրագիր, նման ծրագիր կա նաեւ 2010թ. Հայաստանում նետաձգության Գրան-պրիի անցկացման համար:
50 մլն դրամ բյուջեից կհատկացվի Եվրոպայի ու աշխարհի առաջնության հաղթողների մարզիչների ու չեմպիոնների պարգեւատրման համար: ՀՀ նախագահը պարգեւներ է սահմանել միջազգային մրցումների մրցանակակիր մարզիկների, մարզիչների ու սպասարկող անձնակազմի համար:

6 Ноябрь 2009 - 14:32 AMT
В проекте бюджета Армении на 2010 год расходы на спорт сокращены почти на 1 млрд. драмов. Об этом на состоявшейся 6-го ноября пресс-конференции заявил министр спорта и по вопросам молодежи Армении Армен Григорян. « По сравнению с 2009 годом, когда бюджет на сферу спорта составил 4 миллиарда 187 милионов драмов, бюджет на 2010 год достаточно скромен и составляет 3 миллиарда 894 миллиона драмов, но мы надеемся работать успешно, и у нас есть много планов», – сказал министр.
По его словам, в первую очередь финансируются основные виды спорта (тяжелая атлетика, бокс, борьба, дзюдо), потом гимнастика, легкая атлетика, настольный теннис и массовые виды спорта (футбол, баскетбол).
Есть отдельная программа по финансированию участия армянских спортсменов в Зимних Олимпийских игр 2010 года, чемпионате Причерноморских стран, юношеских олимпийских играх в Сингапуре, а также проведения в Армении Гран При стрельбы из лука в 2010 году.
50 млн. драмов из бюджета будут выделены на награждение тренеров и чемпионов Европы и мира. Президент Армении основал стипендии для завоевавших на международных соревнованиях медали для спортсменов, тренеров и обслужещего персонала.