Նոյեմբերի 8-ին մեկնարկում է կիոկուշին-կան կարատե-դոհի Հայաստանի առաջնությունը: Չնայած, որ առաջնությունը միջազգային բնույթ է կրում, ոչ մի տեղեկատվություն այն մասին, թե քանի մարզիկներ եւ որ երկրներից են մասնակցելու մրցաշարին, չի տրամադրվում:
Հայաստանի Կիոկուշին-կան կարատե-դոհի ֆեդերացիայի նախագահ Անդրանիկ Հակոբյանից որեւէ տեղեկատվություն կորզելու` PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի բոլոր ջանքերն անհաջողության մատնվեցին: Նա հայտնեց, որ բոլոր տվյալները կհրապարակվեն նոյեմբերի 9-ին կայանալիք մամլո ասուլիսին, երբ, նշենք, առաջնությունն արդեն ավարտվի:

6 Ноябрь 2009 - 14:42 AMT
8 ноября стартует открытое первенство Армении по киокушин-кан каратэ-до. Несмотря на то, что турнир носит международный характер, никакой информации о том, сколько спортсменов и из каких стран будут участвовать в первенстве, не предоставляется.
Все попытки корреспондента PanARMENIAN.Net добиться какой-либо информации о турнире у президента Федерации киокушин-кан каратэ-до Армении Андраника Акопяна не увенчались успехом. Он заявил, что все данные будут обнародованы во время пресс-конференции 9-го ноября, когда, отметим, первенство уже завершится.