Նոյեմբերի 8-ին մեկնարկում է կիոկուշին-կան կարատե-դոհի Հայաստանի առաջնությունը: Չնայած, որ առաջնությունը միջազգային բնույթ է կրում, ոչ մի տեղեկատվություն այն մասին, թե քանի մարզիկներ եւ որ երկրներից են մասնակցելու մրցաշարին, չի տրամադրվում:
Հայաստանի Կիոկուշին-կան կարատե-դոհի ֆեդերացիայի նախագահ Անդրանիկ Հակոբյանից որեւէ տեղեկատվություն կորզելու` PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի բոլոր ջանքերն անհաջողության մատնվեցին: Նա հայտնեց, որ բոլոր տվյալները կհրապարակվեն նոյեմբերի 9-ին կայանալիք մամլո ասուլիսին, երբ, նշենք, առաջնությունն արդեն ավարտվի:

Kiokushin-kan karate-do championship will start in Armenia on November 8. Even though tournament bears international character, there’s no available information on the number of sportsmen or names of participating countries.
PanARMENIAN.Net did not succeed in its efforts to draw out any information from Chair of Kiokushin-kan karate-do federation Andranik Hakobyan. The latter only said that all data will be made public during a November 9 news conference. Let’s note, however, that this is the closing date of championship.