Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները տեղեկատվություն են հրապարակել այն մասին, որ Հայաստանի բազմակի չեմպիոն «Փյունիկը» կարող է դառնալ «Բաքիի» մրցակիցը ԱՊՀ եւ Բալթիայի երկրների գավաթի առաջնությունում: Մասնավորապես, մեջբերվում են «Փյունիկ» ակումբի նախագահ Կարեն Հարությունյանի խոսքերն այն մասին, որ իր թիմը կարող է եռամյա դադարից հետո կրկին մասնակցել Համագործակցության գավաթի խաղարկությանը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում «Փյունիկի» մամլո քարտուղար Վահան Դանիելյանը այսպիսի պարզաբանում է տվել. «Ակումբը դեռեւս չի որոշել, կմասնակցի այդ մրցաշարին թե ոչ, մասնավորապես, Հայաստանի բարձրագույն լիգային եւ Չեմպիոնների լիգային նախապատրաստվելու պատճառով: Ըստ Դանիելյանի, ակումբը որոշում կկայացնի առաջիկա օրերին:
Եթե «Փյունիկը» հրաժարվի մասնակցել Գավաթի խաղարկությանը, Հայաստանը կարող է ներկայացնել 2009թ. արծաթե մրցանակակիր «Միկան»: «Քանի որ ԱՊՀ եւ Բալթիայի երկրների գավաթի առաջնությանը մասնակցում են միայն ԱՊՀ երկրների չեմպիոնները, պետք է մասնակցի «Փյունիկը»: Սակայն եթե նա հրաժարվի, մենք մտադիր ենք հայտ ներկայացնել»,-PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Միկա» ֆուտբոլային ակումբի մամլո քարտուղար Աշոտ Մարտիրոսյանը:

Азербайджанский СМИ опубликовали информацию о том, что девятикратный чемпион Армении «Пюник» может стать соперником «Бакы» в «Кубке чемпионов стран СНГ и Балтии». В частности, приведены слова президента клуба «Пюник» Карена Арутюняна о том, что его команда может после трехлетнего перерыва вновь принять участие в Кубке Содружества.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net пресс секретарь «Пюника» Ваан Даниелян дал такое прояснение: «Пока клуб не решил, будет ли участвовать в этом турнире, или нет, в частности, из-за подготовки к Высшей Лиге Армении и Лиге Чемпионов. По словам Даниеляна, решение клуб примет в ближайшие дни.
В случае если «Пюник» откажется от участия в Кубке, Армению может представить серебряный призер 2009 года «Мика». «Так как в «Кубке чемпионов стран СНГ и Балтии» участвуют только чемпионы стран СНГ, должен участвовать «Пюник». Но если он откажется, мы намерены предъявить заявку», – в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал пресс-секретарь футбольного клуба «Мика» Ашот Мартиросян.