Բասկետբոլի «Հատիս» ակումբն արդեն ունի իր օրհներգն ու մարզահագուստը: Օրհներգի խոսքերն ու երաժշտությունը գրել է Ռիչարդ Մադլենյանը: Երգը կատարել են երգիչներ Ռազմիկ Ամյանը, Արամեն, Արամոն եւ Ավո Խալաթյանը: Տեսահոլովակը պատրաստ կլինի հաջորդ շաբաթ:
«Օրհներգի համարմենք ընտրեցինք այնպիսի երաժշտություն, որը տոգորված է հայկական ոգով եւ կարող է միավորել հայերին: Տեսահոլովակում կլինեն նաեւ ազգային տարրեր»,-ասել է «Հատիսի» հասարակայնության հետ կապերի տնօրեն Արտյոմ Հակոբյանը:
Օրհներգից բացի նոյեմբերի 10-ին ներկայացվեց նաեւ ակումբի մարզահագուստը:
Իր առաջին խաղը Եվրոպայի լիգայի խմբային փուլի շրջանակներում «Հատիսը» կանցկացնի նոյեմբերի 12-ին Աթենքում` «Պանատինայկոսի» հետ:

Hatis basketball club have national anthem and uniform. Words and music for the anthem of Hatis were written by Richard Madlenyan. The song was performed by singers Razmik Amyan, Arame, Aramo and Avo Khalatyan. The video clip will be ready next week.
“For the anthem we have chosen the music that is imbued with the Armenian spirit and could unite the Armenians. In the clip there will be national elements, ” Artyom Hakobyan, PR director of Hatis said.
In addition to the anthem on November 10 and held a presentation form Basketball Club “ATIS”.
In the framework of the group stage of Euro League Hatis will held its first game on November 12 in Athens with Panathinaikos.