Մոսկվայում նոյեմբերի 4-18ը ընթանում է Միխաիլ Տալի չորրորդ հուշամրցաշարը: Հուշամրցաշարի շրջանակներում արդեն ավարտվել է 21-րդ կարգի շրջանակային մրցաշարը, որտեղ հաղթող է դարձել ռուս գրոսմայստեր Վլադիմիր Կրամնիկը, վաստակելով 6 միավոր: Լեւոն Արոնյանը գրավեց 4-5 տեղերը 5 միավորով:
Նոյեմբերի 16-ին մեկնարկում է Տալի հուշամրցաշարի երկրորդ շրջանը` կայծակնախաղի աշխարհի առաջնությունը: Ինչպես հաղորդել է championat.ru-ն, առաջնությանը կմասնակցեն շրջանակային մրցաշարի բոլոր մասնակիցները, ինչպես նաեւ անհատապես հրավիրված հյուրեր` Անատոլի Կարպովը, Ալեքսանդր Կոստենյուկը, Լենյեր Դոմինգեսը, Ալեքսանդր Գրիշչուկը, Դմիտրի Յակովենկոն, Յուդիթ Պոլգարը:
Բացի այդ, մոսկովյան մրցաշարին կմասնակցեն «Աէրոֆլոտ օփեն» մրցաշարի ընտրական փուլի վեց հաղթողները` Սերգեյ Կարյակինը, Վուղար Գաշիմովը, Շախրիյար Մամեդյարովը, Եվգենի Բարեեւը, Վլադիսլավ Տկաչովն ու Չժոու Ցզյանչաոն:

16 Ноябрь 2009 - 09:32 AMT
В Москве с 4 по 18 ноября проходит четвертый Мемориал Михаила Таля. В рамках Мемориала уже закончился круговой турнир XXI категории, в которой победителем стал российский гроссмейстер Владимир Крамник (6 очков). Левон Аронян (Армения) занял 4-5 места с 5 очками.
16 ноября стартует второй круг Мемориала Таля – чемпионат мира по блицу. Как сообщает championat.ru в первенстве сыграют все участники кругового турнира, а также персонально приглашенные гости: Анатолий Карпов, Александра Костенюк, Леньер Домингес, Александр Грищук, Дмитрий Яковенко, Юдит Полгар.
Кроме того, в московском турнире примут участие шесть победителей отборочного блица “Аэрофлот Опен”: Сергей Карякин, Вугар Гашимов, Шахрияр Мамедьяров, Евгений Бареев, Владислав Ткачёв и Чжоу Цзяньчао.