2011թ. Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում նոյեմբերի 17-ին Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը կհանդիպի իռլանդացիների հետ:
Ըստ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ֆլեմինգ Սերիցլեւի, Հայաստանի մարզչական շտաբը դիտել է իռլանդացիների մի քանի խաղ եւ կփորձի գտնել համապատասխան հակախաղը: «Այնպիսի փոքր ֆուտբոլային երկրները, ինչպիսին է Հայաստանը, չպետք է թույլ տան պարտադրել իրենց խաղի տեմպը: Մենք կփորձենք խաղալ մեր հնարավորույթունների շրջանակներում»:
Ինչպես նշել է Սերիցլեւը, իռլանդացիները շատ ուժեղ հարձակում ունեն: «Իռլանդիայի երիտասարդական հավաքականի ֆուտբոլիստները խաղում են հայտնի անգլիական ակումբներում: Իռլանդացիների հարձակվող Շերիդանը («Պլիմուտ», Անգլիա) ֆիզիկապես ուժեղ է եւ ունի հարձակվողի բոլոր հատկանիշները: Մեր պաշտպանները պետք է ուշադիր խաղան»,-ասել է մարզիչը:
2-րդ խմբում, որտեղ հանդես է գալիս ՀՀ երիտասարդական հավաքականը, մրցաշարային աղյուսակը հետեւյալ տեսքն ունի`

Молодежная сборная Армении в рамках отборочного тура чемпионата Европы 2011 года 17 ноября сыграет с молодежной сборной Ирландии.
По словам главного тренера молодежной сборной Армении Флеминга Серицлева, тренерский штаб Армении посмотрел несколько игр ирландцев и попытается найти соответствующую контратаку: «Такие маленькие футбольные страны, как Армения, не должны позволять диктовать темп игры. Мы постараемся сыграть в рамках наших возможностей».
Как отметил Серицлев, у ирландцев очень сильное нападение. «Футболисты молодежной сборной Ирландии играют в известных английских клубах. Форвард ирландцев Шеридан («Плимут» Англия) физически силен и имеет все качества бомбардира. Наши защитники должны играть внимательно», – сказал главный тренер молодежной сборной Армении.
Во 2 группе, где выступает молодежная сборная Армении, турнирная таблица выглядит следующим образом: