2011թ. Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում նոյեմբերի 17-ին Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը կհանդիպի իռլանդացիների հետ:
Ըստ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ֆլեմինգ Սերիցլեւի, Հայաստանի մարզչական շտաբը դիտել է իռլանդացիների մի քանի խաղ եւ կփորձի գտնել համապատասխան հակախաղը: «Այնպիսի փոքր ֆուտբոլային երկրները, ինչպիսին է Հայաստանը, չպետք է թույլ տան պարտադրել իրենց խաղի տեմպը: Մենք կփորձենք խաղալ մեր հնարավորույթունների շրջանակներում»:
Ինչպես նշել է Սերիցլեւը, իռլանդացիները շատ ուժեղ հարձակում ունեն: «Իռլանդիայի երիտասարդական հավաքականի ֆուտբոլիստները խաղում են հայտնի անգլիական ակումբներում: Իռլանդացիների հարձակվող Շերիդանը («Պլիմուտ», Անգլիա) ֆիզիկապես ուժեղ է եւ ունի հարձակվողի բոլոր հատկանիշները: Մեր պաշտպանները պետք է ուշադիր խաղան»,-ասել է մարզիչը:
2-րդ խմբում, որտեղ հանդես է գալիս ՀՀ երիտասարդական հավաքականը, մրցաշարային աղյուսակը հետեւյալ տեսքն ունի`

Armenian youth team in the qualifying round of European Championship 2011 to play with the youth national team of Ireland on November 17.
According to the coach of the youth team of Armenia Fleming Seritslev, coaching staff of Armenia watched a few games of the Irish will try to find an appropriate counterattack: “Such small football countries like Armenia, should not allowed to dictate the pace of the game. We will try to play within our capabilities. “
According to Mr. Seritslev, the Irish have a very strong attack. “Youth football team of Ireland plays in the famous English clubs. Forward of Ireland Sheridan ( “Plymouth” England) is physically strong and has all the qualities of the bombardier. Our defenders must play carefully, ” the head coach of the youth team of Armenia said.