Նոյեմբերի 21 Հայաստանում տեղի կունենա կատայի առաջնությունը, իսկ նոյեմբերի 22-ն Docando-յի կոմիտեի առաջնությունը, այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել է Գոռ Վարդանյանի անվան սպորտդպրոցի տնօրեն Կարեն Կարապետյանը:
Կատայի մրցաշարում կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները սկսած 6 տարեկանից:
Գավաթին կմասնակցեն Հայաստանի ֆուլ կոնտակտ կառատեի ֆեդերացիայի նախագահ Հայկ Վարդանյանը եւ միջազգային ֆուլ կոնտակտ կառատեի ֆեդերացիայի նախագահ Գոռ Վարդանյանը:
Docando բառը կազմված է «Do» (գործել) եւ «Can» (կարող ես) բառերից:
Docando-ն կարատեի եւ արեւելյան մենամարտերի նոր ոճ է: Այն ձեւավորվել է ԱՄՆ-ում, ունի իր մեջ կարատեի, տեկվանդոի, այկիդոի, դզուդոի, սանդաուշու, մուհայ տհայ եւ բռնցքամարտի տարրեր:

Young sportsmen above the age of 6 qualify for Кata championship. Championship winners over 10 will be accepted for November 21 Grand Ship participation, Karen Karapetyan explained.
Docando cup will be attended by RA Full Contact Karate Federation president Hayk Vardanyan and International Full Contact Karate Federation president Gor Vardanyan.
Docando – is a new style in Martial Arts originated from Karate and Eastern combat schools. It involves different trends and styles taken from Karate, Tekvando, Aikido, Judo, Sandashu, Muay Thai, and Boxing.