«Վառ կերպարը ռուսական հեռուստատեսությունում Հայաստանի ներկայացուցիչների գլխավոր առավելությունն է: Պետրոսյանը, Քեոսայանը, Մարտիրոսյանը, Գալստյանը` նրանք բոլորն էլ պայծառ մարդիկ են, որոնք անմիջապես տարբերվում են: Նրանց կարելի է ատել, չսիրել, սակայն անհնար է արհամարել»,- նոյեմբերի 16-ին Երեւանի պետական համալսարանի ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի ուսանողների եւ լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտնեց «ՏՎ Ցենտր» ԲԲԸ գլխավոր պրոդյուսեր, գլխավոր տնօրենի տեղակալ, Ռուսական հեռուստատեսության Ակադեմիայի անդամ Ալեքսանդր Օլեյնիկովը:
Նոյեմբերի 16-19-ը Երեւանում տեղի կունենան «Ռուսական հեռուստատեսության օրեր Հայաստանում»: Ծրագրի շրջանակներում այսօր կայացավ ռուսական պատվիրակության հանդիպումը ԵՊՀ ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի ուսանողների եւ պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ: Բացի դրանից, այցի շրջանակներում կկայանա հանդիպումը Ռուս-Հայկական (Սլավոնական) համալսարանի, Երեւանի պետական մանկավարժական համալսարանի ուսանողների, ինչպես նաեւ Հայաստանի Լրագրողների միության անդամների հետ:

“ Яркость – главное преимущество представителей Армении на российском телевидении. Петросян, Кеосаян, Мартиросян, Галустян – все они ярчайшие люди, которые сразу выделяются. Их можно ненавидеть, не любить, однако – их нельзя игнорировать ”, – в ходе встречи с журналистами и стдентами факультета журналистики Ереванского государственного университета 16 ноября отметил заместитель генерального директора, главный продюсер ОАО “ТВ Центр, член Академии Российского телевидения Александр Олейников”.
16-19 ноября в Ереване проходят «Дни российского телевидения в Армении». В рамках программы сегодня состоялась встреча российской делегации со студентами и профессорско-преподавательским составом факультета журналистики ЕГУ. Кроме того, в рамках визита состоится встреча со студентами Российско-Армянского (Славянского) университета, Ереванского государственного педагогического университета, а также членами Союза журналистов Армении.