Նախագահ Սերժ Սարգսյանընոյեմբերի 16-ին հեռախոսազրույց էունեցելժողովրդականարտիստ, մշակույթիվաստակավոր գործիչ, ՀՀ կոմպոզիտորների միության նախագահ, կոմպոզիտորՌոբերտ Ամիրխանյանի հետ: Երկրի ղեկավարը շնորհավորելէանվանի երգահանին ծննդյան 70-ամյակի կապակցությամբ, մաղթել քաջառողջությունեւ նորանորստեղծագործական հաջողություններ, հաղորդում է նախագահի մամլո ծառայությունը:
Ռոբերտ Ամիրխանյանը ծնվել է 1936թ. նոյեմբերի 16-ին Երեւանում: 1991թ. ի վեր Հայաստանի կոմպոզիտորների եւ երաժշտագետների միության նախագահն է: Երաժշտություն է գրել 16 խաղարկային եւ շուրջ 30 մուլտիպլիկացիոն ֆիլմերի համար: 1999-2003թթ. եղել է ՀՀ խորհրդարանի պատգամավոր, հանդիսանալով գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ: Երեւանի կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր է:

On November 16, President Serzh Sargsyan congratulated People’s Artist, and Honored Art Worker Robert Amirkhanyan on his 70th birth anniversary. In a phone conversation, Armenian leader wished composer health and success in his creative life, RA President’s press service reports.
Robert Amirkhanyan was born on November 16, 1939 in Yerevan. Since 1991, he has been Head of Composers’ Union of Armenia. Amirkhanyan has composed music for 16 feature films and about 30 cartoons. Member of Parliament in 1999-2003, he was later elected to Standing Committee on Science, Education, Culture and Youth. Robert Amirkhanyan is also Professor at Yerevan State Conservatory. In 1998, he was awarded with St. Mesrop Mashtots order.