Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել «Բանանց» ակումբի մամլո քարտուղար Խաչիկ Չախոյանը, ֆուտբոլիստներ Արտակ Դաշյանը (կիսապաշտպան), Սարգիս Կարապետյանը (կիսապաշտպան) եւ Արսեն Բալաբեկյանը (հարձակվող) Հայաստանի 2009թ. բարձրագույն լիգայի խաղերում վնասվածքներ են ստացել:
Նոյեմբերի 30-ին ֆուտբոլիստները կհետազոտվեն Գերմանիայում, որից հետո կորոշվի, անհրաժեշտ է արդյոք վիրահատությունը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Արսեն Բալաբեկյանն ու Արտակ Դաշյանն ասել են, որ վիրահատությունից հետո պարզ կդառնա, կմնան նրանք «Բանանցում» թե կտեղափոխվեն այլ ակումբներ:
«Մասնագետները Մոսկվայից ինձ ասել են, որ վիրահատութունը կտեւի մեկ ժամ, իսկ մեկ շաբաթ անց մենք կկարողանանք մարզվել: Ես եւս մեկ տարի կմնան «Բանանցում», քանի որ ծառայում եմ բնակում»,-ասել է Սարգիս Կարապետյանը:

Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net пресс-секретарь футбольного клуба «Бананц» Хачик Чахоян, футболисты Артак Дашян (полузащитник), Саркис Карапетян (полузащитник) и Арсен Балабекян (нападаюший), в Вышей Лиги Армении 2009 года получили травмы в области паховых колец.
30 ноября футболисты в Германии пройдут обследование, после чего будет определено, есть ли необходимость в операции.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net Арсен Балабекян и Артак Дашян и сказали, что после операции станет ясно, останутся они в «Бананце» или перейдут в другие клубы.
“Специалисты из Москвы мне сказали, что операция длится час, а через неделю сможем тренироваться. Я еще год останусь в “Бананце”, поскольку служу в армии”,- сказал Саркис Карапетян.