Նոյեմբերի 13-ց «Միկա» մարզահամալիրում տեղի կունենա ֆուտբոլային «Ֆուտբոլ հավասար հնարավորությունների համար» մրցաշարը: Մրցաշարը կազմակերպել են «Հույսի կամուրջը» եւ «Առաքելություն Արեւելքը»:
Չեմպիոնի տիտղոսի համար պայքարում էին 9 թիմ, որոնք կազմված էին Հայաստանի տարբեր ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչներից, նաեւ «Շախմատ» թիմից, որը կազմված է հայ շախմատիստներից: Կիսաեզրափակիչ դուրս եկան 4 թիմ` «Մեդիամակս»-ը, «Արեւածաղիկ»-ը, «Թերթ.ամ»ը եւ «Շախմատ»-ը:
Ինչպես հայտնեցին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին մրցաշարի կազմակերպիչներից մեկը` Արամ Մանուկյանը, նոյեմբերի 20-ն կկայանա կիսաեզրափակիչը, որտեղ կհանդիպեն հետեւյալ զույգերը. «Մեդիամակս» – «Արեւածաղիկ», «Թերթ.ամ» – «Շախմատ»:
Եզրափակիչը տեղի կունենա նոյեմբերի 22-ն: Իսկ փակման օրը (նոյեմբերի 23) գավաթի հաղթողը կանցկացնի ընկերական խաղ «Կոկա-կոլա» թիմի հետ: Մրցանակները կստանան այն թիմերը, որոնք կգրավեն առաջին երեք տեղերը: Մրցանակ նաեւ կստանա այն լրագրողը, որը լավագույնս ներկայացնի մրցաշարը:
Մրցաշարը անցկացվում է 3 անգամ եւ նպատակ ունի քարոզել սահմանափակ հնարավորություն ունեցող մարդկանց համար հավասար պայմաններ, հաղորդում է «Հույսի կամուրջ» կազմակերպության մամլո ծառայությունը:

С 13 ноября в спорткомплексе “Мика” проходит футбольный турнир «Футбол ради равных возможностей». Турнир организовали “Уйси камурдж”(“Мост надежды”) и “Аракелутюн Аревелк” (“Миссия Восток”).
За звание чемпиона боролись 9 команд, состоящие из представителей разных СМИ Армении, а также команда «Шахматы», в которую входят армянские шахматисты. В полуфинал вошли 4 команд: «Медиамакс», «Аревацахик», «Терт.ам» и команда «Шахматы».
Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net один из организаторов турнира Арам Манукян, 20 ноября состоится полуфинал, в котором встретятся следующие пары: «Медиамакс»- «Аревацахик», «Терт.ам» – «Шахматы».
Финал состоится 22 ноября. В день закрытия турнира (23 ноября) победитель кубка проведет дружеский матч с командой «Кока-Кола». Награды получат команды, занявшие первые три места. Награду получит и журналист, который лучшим образом освещал турнир.
Турнир уже проводится в 3 раз и имеет цель агитировать равные условия для людей с ограниченными возможностями, сообщает пресс-служба организации «Уйси камурдж».