Նոյեմբերի 21-ին Օքլենդում գերմիջին քաշային կարգում (մինչեւ 76,2 կգ) Super Six World Classic առաջնության շրջանակներում Միկկել Կեսսլերի եւ Անդրե Ուորդի մենամարտից առաջ ԱՄՆ-ում մամլո ասուլիս կայացավ: «Ես հիմա շատ չեմ խոսի, որովհետեւ ինձ նոր ծնվող փոթորիկի պես եմ զգում: Ես այս մենամարտին ոչ թե 6-8 շաբաթ եմ պատրաստվել, այլ 9 տարեկանից: Ես շատ եմ ցանկանում նվաճել այդ տիտղոսը եւ շատ լավ մարզավիճակում եմ»,- ասաց Ուորդը:
«Ես 150 տոկոսով պատրաստ եմ մենամարտին, շատ լավ նախապատրաստվել եմ եւ հիանալի մարզավիճակում եմ գտնվում: Կալզագում կրած պարտությունը մինչեւ հիմա ինձ ներքուստ տանջում է, ուստի ես այլեւս չեմ պատրաստվում պարտվել: Ես մի քանի անգամ տեսել եմ Ուորդի որոշ մենամարտերը եւ քննարկել դրանք մարզիչիս հետ: Բայց ես կարիք չունեմ ինչ-որ մեկի մենամարտերը 500 անգամ վերանայելու: Ես լավ եմ պատրաստվել»,- Կեսսլերի խոսքն է մեջբերում Fightnews.com-ը:
Հիշեցնենք, որ խմբի առաջատարը հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամն է (Գերմանիա), որը 3 միավոր է հավաքել, 2 միավոր ունի Կառլ Ֆրոչը (Անգլիա): Ջերմեյն Թեյլորը (ԱՄՆ) եւ Անդրե Դիրրելլը (ԱՄՆ) պարտություն են կրել եւ ցուցակում վերջին տեղերն են զբաղեցնում:

В США состоялась финальная пресс-конференция перед поединком в рамках турнира Super Six World Boxing Classic в суперсреднем весе (до 76,2 кг) Миккеля Кесслера и Андре Уорда, намеченным на 21 ноября в Окленде. «Я не буду много говорить сейчас, потому что чувствую себя как зарождающийся шторм. Я готовился к этому бою не 6-8 недель, а с 9-летнего возраста. Я очень сильно хочу этот титул и нахожусь в отличной форме», – сказал Уорд.
”Я на 150% готов к бою, провел отличную подготовку и нахожусь в немыслимой форме. Проигрыш Кальзаге до сих пор грызет меня изнутри, поэтому я больше не собираюсь проигрывать. Я видел некоторые бои Уорда несколько раз, и мы с тренером обсуждали их. Но мне не нужно пересматривать чьи-то бои 500 раз. Я хорошо подготовился”, – цитирует Кесслера Fightnews.com.
Напомним, что лидер группы – армянский боксер Артур Абрахам (Германия), заработавший 3 очка, 2 очка у Карла Фроча (Англия). Джермейн Тейлор (США) и Андре Диррелл (США) проиграли и занимают последние места в списке.