Նոյեմբերի 21-ին Օքլենդում գերմիջին քաշային կարգում (մինչեւ 76,2 կգ) Super Six World Classic առաջնության շրջանակներում Միկկել Կեսսլերի եւ Անդրե Ուորդի մենամարտից առաջ ԱՄՆ-ում մամլո ասուլիս կայացավ: «Ես հիմա շատ չեմ խոսի, որովհետեւ ինձ նոր ծնվող փոթորիկի պես եմ զգում: Ես այս մենամարտին ոչ թե 6-8 շաբաթ եմ պատրաստվել, այլ 9 տարեկանից: Ես շատ եմ ցանկանում նվաճել այդ տիտղոսը եւ շատ լավ մարզավիճակում եմ»,- ասաց Ուորդը:
«Ես 150 տոկոսով պատրաստ եմ մենամարտին, շատ լավ նախապատրաստվել եմ եւ հիանալի մարզավիճակում եմ գտնվում: Կալզագում կրած պարտությունը մինչեւ հիմա ինձ ներքուստ տանջում է, ուստի ես այլեւս չեմ պատրաստվում պարտվել: Ես մի քանի անգամ տեսել եմ Ուորդի որոշ մենամարտերը եւ քննարկել դրանք մարզիչիս հետ: Բայց ես կարիք չունեմ ինչ-որ մեկի մենամարտերը 500 անգամ վերանայելու: Ես լավ եմ պատրաստվել»,- Կեսսլերի խոսքն է մեջբերում Fightnews.com-ը:
Հիշեցնենք, որ խմբի առաջատարը հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամն է (Գերմանիա), որը 3 միավոր է հավաքել, 2 միավոր ունի Կառլ Ֆրոչը (Անգլիա): Ջերմեյն Թեյլորը (ԱՄՆ) եւ Անդրե Դիրրելլը (ԱՄՆ) պարտություն են կրել եւ ցուցակում վերջին տեղերն են զբաղեցնում:

Last press conference was held in the US before the fight in the fringes of the Super Six World Boxing Classic tournament in the super weight (up to 76.2 kg) between Mikkel Kessler and Andre Ward, scheduled for November 21 in Auckland. “I will not say much now because I feel like a nascent storm. I prepared for this battle not for 6-8 weeks, but since 9 years. I badly want the title and am in great shape “, he said.
”I am 150% ready to the fight. I have had excellent training and am in incredible shape, ” Fightnews.com quoted Kessler.
Recall that the group leader – Armenian boxer Arthur Abraham (Germany), earned 3 points, 2 points from Carl Froch (England). Jermain Taylor (USA) and Andre Dirrell (USA) lost and ranks last places in the list.