«Աշխատանք» մարզահամալիրում ավարտվել է , որը նվիրված էր այդ մարտարվեստի վարպետ Բրյուս Լիի հիշատակին: Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Հայկական Ջին կուն դոյի Ֆեդերացիայի նախագահ Արտյուշա Ղանդոյանը, մրցաշարը հաջող է անցել եւ նա գոհ է արդյունքներով: «Այս անգամ մրցաշարում մասնակցել էին 8 տարեկանից եւ բարձր մոտ 200 մարզիկ` Ալավերդիից, Արտաշատից, Երեւանից եւ Լեռնային Ղարաբաղից», – նշել է Ղանդոյանը:
Թիմային ստուգարքում առաջին տեղը գրավեց Հայաստանի Ֆեդերացիայի թիմը, երկրորդ տեղում է «Արմֆայթինգ» Ֆեդերացիայի «Խալդ» ակումբը, լավագույն եռյակը եզրափակում է ԼՂՀ-ի ուշուի Ֆեդերացիան:
Լավագույն մարզիկներ ճանաչվեցին Արամ Հայրապետյանը եւ Ալբերտ ղազարյանը: Լավագույն մարզիչ ճանաչվեց Արտյուշա Ղանդոյանը, իսկ րեֆերին` Էմիլ Նազարեթյանը:
Հայաստանի Ջին կուն դոյի ֆեդերացիան տարին երկու անգամ անցկացնում է մրցաշար, որը նվիրված է Բրյուս Լիի հիշատակին` նոյեմբերին եւ հուլիսին, նրա ծննդյան եւ մահվան օրը:

В спортзале «Труд» завершился открытый турнир Армении по джин кун до, посвященный памяти великого мастера этого вида спорта – Брюса Ли. Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net президент армянской Федерации по джин кун до Артюша Хандоян, турнир прошел успешно и он доволен результатами. «На этот раз в турнире приняли участие около 200 спортсменов от 8 лет и старше из Алаверди, Арташата, различных спортивных школ Еревана, а также из Нагорно-Карабахской Республики”,- отметил Хандоян.
В командном зачете первое место заняла команда Федерации Армении по джин кун до, на втором месте клуб ”Халд” Федерации Армфайтинг, лучшую тройку завершает Федерация по ушу Нагорно-Карабахской Республики.
Лучшими спортсменами были признаны Арам Айрапетян и Альберт Казарян. Лучшим тренером – Артюша Хандоян, а рефери – Эмиль Назаретян.
Федерация Армении по джин кун до проводит два раза в год турнир, посвященный памяти Брюса Ли – в ноябре и в июле, в день его рождения и в день смерти.