PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում «Բանանց» ֆուտբոլային ակումբի մամլո քարտուղար Խաչիկ Չախոյանն ասաց, որ 2010-ին ակումբից կխաղա Սեմեոն Զլատեւը (Բուլղարիա), որը 2008-ին արդեն հանդես է եկել «Բանանցի» կազմում: Ավտովթարում Զլատեւը կոտրեց իր ոտքը եւ որոշ ժամանակ չի խաղացել: 2010-ին պայմանագրի համաձայն Զլատեւը հանդես կգա «Բանանցի» կազմում:
Ակումբում նաեւ կորուստներ կան. դարպասապահ Ստեփան Ղազարյանը տեղափոխվել է իրանական «Սարդարի Բանդարաբաս» ակումբ, որը խաղում է Իրանի առաջին լիգայում: 2009-ին «Բանանցի» կազմում խաղացած ուկրաինացի ֆուտբոլիստներ Դմիտրո Նազարենկոյի եւ Վլադիմիր Ռոմանենկոյի պայմանագրերն ավարտվել են եւ նրանք Ուկրաինա են վերադարձել, բայց հաջորդ սեզոնին կրկին կկարողանան խաղալ երեւանյան ակումբի կողմից:

26 Ноябрь 2009 - 13:00 AMT
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net пресс-секретарь футбольного клуба «Бананц» Хачик Чахоян сказал, что в 2010 году в клубе сыграет Семеон Златев (Болгария), который в 2008 году уже играл в составе «Бананца». В автокатастрофе Златев сломал ногу, и некоторое время не играл. В 2010 году согласно контракту Златев будет играть в «Бананце».
В клубе есть и потери: вратарь Степан Казарян перешел в иранский клуб «Сардари Бандарабас», который играет в первой лиге Ирана. Контракты украинских футболистов Дмитро Назаренко и Владимира Романенко, которые в 2009 году играли в составе «Бананца», закончились и они вернулись в Украину, но в следующем сезоне опять могут сыграть в ереванском клубе.