Ինչպես հաղորդում է «Մետալուրգի» պաշտոնական կայքէջը, հոկտեմբերին ակումբի ֆուտբոլիստները երեք խաղ անցկացրեցին երկրի առաջնության շրջանակներում, ինչպես նաեւ մեկ գավաթային խաղ Դնեպրոպետրովսկում: Բոլոր խաղերում «Մետալուրգը» հաղթեց` խփելով 10 գնդակ:
«Մետալուրգի» պաշտոնական կայքէջը հարցում է անցկացրել թիմի երկրպագուների միջեւ, նպատակ ունենալով պարզել, թե հոկտեմբերին խփած գոլերից որն էր ամենագեղեցիկը: Քվեարկությանը մասնակցել է 494 հոգի: Հոկտեմբերի լավագույն գոլ է համարվել Հենրիկ Մխիթարյանի գոլը Օդեսայի «Չերնոմորեցի» դարպասներին: 89-րդ րոպեին նա ամրագրեց իր թիմի հաջողությունը, մեկ հպումով ուղարկելով գնդակը «նավաստիների» դարպասը: Այդ գոլին իրենց քվեներն են տվել ֆուտբոլի 177 երկրպագուներ եւ դա ընդհանուր քվեների ընդհանուր թվի 36 տոկոսն է:
Երկրորդ տեղում կրկին Մխիթարյանի գոլն է, այժմ արդեն Պոլտավայի «Վորսկլայի» հետ արտագնա խաղում: Հիշեցնենք, որ այդ գոլը, որը Հենրիկը խփեց Պոլտավայում, հաղթանակ բերեց նրա թիմին «Վորսկլայի» հետ խաղում: Այդ խաղի համար քվեարկեց 121 հաճախորդ (24 տոկոս): Երրորդ տեղում Վիտալի Իվանկոն է:

26 Ноябрь 2009 - 14:28 AMT
Как сообщает официальный сайт ”Металлурга”, в октябре футболисты клуба провели три матча в рамках чемпионата страны, а также одну кубковую игру в Днепропетровске. Во всех играх ”Металлург” победил, забив при этом 10 мячей.
Официальный сайт донецкого ”Металлурга” провел опрос среди болельщиков команды с целью выяснить, какой гол, среди забитых мячей в октябре, был самым красивым. В голосовании приняли участие 494 посетителя. Лучшим голом октября поклонники футбола признали гол, который забил полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян в ворота одесского «Черноморца». На 89-й минуте матча он закрепил успех своей команды, в одно касание, переправив мяч мимо вратаря «моряков». За этот гол отдали свои голоса 177 любителей футбола и это 36% от общего числа возможных голосов.
На втором месте опять же гол, который забил Генрих Мхитарян, теперь уже в гостевом матче с полтавской «Ворсклой». Напомним, что этот гол, который Генрих забил в Полтаве, принес победу «сине-белым» в игре с «Ворсклой». За этот мяч проголосовали 121 посетителя (24%). На третьем месте обосновался Виталий Иванко.