2008թ. Եվրոպայի չեմպիոն, 2009թ. Եվրոպայի արծաթե մրցանակակիր Նազիկ Ավդալյանը (69կգ ք/կ) Հարավային Կորեայի Գոյանգ քաղաքում ընթացող աշխարհի առաջնությունում նվաճեց չեմպիոնի տիտղոսը: Ընդհանուր առմամբ Նազիկ Ավդալյանը 3 ոսկե մեդալ բերեց Հայաստանի հավաքականին:
«Պոկում» վարժությունում Ավդալյանը բարձրացրեց 119 կգ եւ նվաճեց փոքր ոսկե մեդալը: Դա նրա երկրորդ մոտեցումն էր, քանի որ առաջին մոտեցումը մրցավարները չհաշվեցին: «Հրում» վարժությունում Ավդալյանը 147 կգ բարձրացրեց եւ երկամարտի արդյունքում հավաքեց 266 կգ:
Երկրորդ տեղում է Օքսանա Ռիվենկոն (ՌԴ) 264 կգ-ով: Ընդհանուր թիմային հաշվարկում Հայաստանը երրորդ տեղում է 9 մեդալով:

27 Ноябрь 2009 - 08:48 AMT
Чемпионка Европы 2008 года, серебряный призер чемпионата Европы 2009 Назик Авдалян (69 в/к) на чемпионате мира, который проходит в Гоянге (Южная Корея), завоевала чемпионский титул. В целом Назик Авдалян внесла в копилку Армении 3 золотые медали.
В упражнении «рывок» Авдалян подняла 119-килограммовую штангу и завоевала малую золотую медаль, это была ее вторая попытка, поскольку судьи не засчитали первую. В упражнении «толчок» Авдалян подняла 147 килограммов и по итогам двоеборья набрала 266 килограммов.
На втором месте Оксана Ривенко (Россия) с 264 килограммами. В общекомандном зачете сборная Армении занимает 3 место с 9 медалями.