Հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը սկսել է նախապատրաստվել Super Six World Boxing Classic մրացաշարի հաջորդ մենամարտին, սակայն, ինչպես պնդում է Աբրահամի մարզիչ Ուլի Վեգները, նրան չի հաջողվում ստիպել իր սանին սկսել լիարժեք պարապմունքները, հաղորդում է boxnews.com-ը:
Արդեն որերորդ անգամ է Աբրահամը բաց է թողնում առավոտյան ժամերը եւ գալիս է միայն ցերեկային պարապմունքներին: «Ես հստակ ասացի Աբրահամին, եր եթե նա հետագայում եւս շարունակի նույն ձեւով, նրա հետ կպատահի այն, ինչ պատահեց Միկկել Քեսսլերի հետ Անդրե Ուորդի հետ մենամարտում: Ես ասացի, որ եթե հետագայում եւս նա ուշանա, ես կհրաժարվեմ մարզել նրան: Նա կլանված է ուղեւորություններով` Թուրքիա, Մոսկվա, նա ամենուր է, միայն ոչ մարզադահլիճում»,-ասելէ Վեգները:
Իր հաջորդ մենամարտը Աբրահամը կանցկացնի Անդրե Ուրոդի հետ հունվարի 23-ին ԱՄՆ-ում:
Հիշցենենք, որ Super Six World Boxing Classic մրացաշարին մասնակցում են Արթուր Աբրահամը (Գերմանիա), Կառլ Ֆրոչը (Անգլիա), Միկկել Քեսսլերը (Դանիա), Անդրե Դիրրելը (ԱՄՆ):

28 Ноябрь 2009 - 10:32 AMT
Армянский боксер Артур Абрахам уже начал готовиться к следующему бою в турнире Super Six World Boxing Classic, но как утверждает тренер Абрахама Ули Вегнер, ему никак не удается заставить своего подопечного приступить к полноценным тренировкам, сообщает boxnews.com.
Уже в который раз Абрахам пропустил утреннюю сессию подготовки и явился в зал лишь на дневную. «Я четко дал понять Артуру, что если он и дальше будет продолжать в том же духе, с ним случится то же, что и с Миккелем Кесслером в поединке против Андрэ Уорда. Я сказал ему, что если он и дальше будет опаздывать, я сниму с себя полномочия его тренера. Он всецело поглощен путешествиями: Турция, Москва… – Абрахам везде, но только не в спортзале. Пора бы ему уже заняться самым важным, что есть в его жизни – боксом», – заявил Вегнер.
Свой следующий поединок в рамках турнира суперсредневесов Super Six Артур Абрахам проведет с Андре Уордом, который пройдет 23 января в США.
Напомним, что в турнире Super Six World Boxing Classic принимают участие Артур Абрахам (Германия), Карл Фроч (Англия) , Миккел Кесслер (Дания), Андре Диррелл (США), Джермен Тейлор (США), Андре Уорд (США).