Նոյեմբերի 27-ին օլիմպիական պահեստի Երեւանի պետական սպորտի քոլեջում մեկնարկեց Հայաստանի բռնցքամարտի բաց պատանեկան առաջնությունը` նվիրված քոլեջի 30-ամյակին:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի բռնցքամարտի պատանեկան հավաքականի գլխավոր մարզիչ Էդիկ Կոստանյանը հաղորդեց, որ առաջնությանը մասնակցում են 14-15 տարեկան 150 բռնցքամարտիկներ Երեւանից, Հայաստանի զանազան մարզերից եւ Լեռնային Ղարաբաղից: «Լավագույն բռնցքամարտիկները կներգրավվեն Հայաստանի պատանեկան հավաքականի մեջ: Մեր գլխավոր խնդիրն է` լավ պատրաստվել 2010թ. առաջնություններին ու պատանեկան օլիմպիական խաղերին, որոնք տեղի կունենան Սինգապուրում»,- նշեց Կոստանյանը:
Առաջին օրը ռինգ դուրս եկան 13 քաշային կարգերի մարզիկներ: Հաղթողները հայտնի կդառնան դեկտեմբերի 1-ին: Նույն օրը տեղի կունենա փակման արարողությունը եւ հաղթողները պատվոգրեր կստանան:

28 Ноябрь 2009 - 14:27 AMT
27 ноября в Ереванском государственном спортивном колледже олимпийского резерва стартовал открытый юношеский чемпионат Армении по боксу, посвященный 30-летию колледжа.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер юношеской сборной Армении по боксу Эдик Костанян сообщил, что в чемпионате участвует 150 боксеров 14-15 лет из Еревана, разных областей Армении и Нагорного Карабаха. “Лучшие боксеры войдут в юношескую сборную Армении. Наша главная задача – хорошо подготовиться к чемпионатам 2010 года и юношеским олимпийским играм, которые пройдут в Сингапуре”, – отметил Костанян.
В первый день на ринг вышли спортсмены 13 весовых категорий. Победители станут известны 1 декабря. В этот же день состоится церемония закрытия, и победители получат грамоты.