Նոյեմբերի 24-27-ը Հայաստանի մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանն այցելել է Իտալիա` մասնակցելու Մշակութային սեփականության պահպանման եւ վերականգնման միջազգային կենտրոնի (ICCROM) գլխավոր վեհաժողովին:
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ Մշակույթի նախարարության մամլո ծառայությունը, նախարար Պողոսյանը նաեւ հանդիպումներ է ունեցել կենտրոնի գլխավոր տնօրեն Մունիր Բուշենակիի եւ Իտալիայի մշակույթի նախարար Սանդրո Բոնդիի հետ:
Նախարար Պողոսյանը Մունիր Բուշենակիի հետ քննարկել է Հայաստանում մշակութային ժառանգության պահպանմանն ուղղված ծրագրերի իրականացման, համատեղ գիտաժողովների կազմակերպման հետ կապված հարցեր: Մակույթի նախարարը պրն. Բուշենակիին հրավիրել է այցելել Հայաստան` կենտրոնի հետ համագործակցության ուղիները հստակեցնելու եւ նոր ծրագրեր մշակելու նպատակով:

Министр культуры Армении Асмик Погосян в Италии приняла участие в состоявшемся 24-27 ноября заседании Генеральной ассамблеи Международного центра по охране и реставрации культурного наследия (ICCROM).
Как сообщает пресс-служба Министерства культуры РА, Асмик Погосян встретилась с генеральным директором центра Мауниром Бушенаки и министром культуры Италии Сандро Бонди.
В ходе встречи были обсуждены вопросы организации в Армении Международной конференции по реализации программ по охране культурного наследия, а также вопросы развития сотрудничества в сфере культуры.