Միջին քաշային կարգի նախկին աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամի պրոմոութերները հերքել են տեղեկատվությունը այն մասին, որ Աբրահամի հիվանդության պատճառով Դիրելի հետ հանդիպումը կարող է չկայանալ: «Դա բոլորովին չի համապատասխանում իրականությանը, – հայտարարել է Team Sauerland ընկերության տնօրեն Քրիս Մայերը – Արթուրը առողջ է 100%-վ: Նա անհամբեր սպասում է նորություններին, թե որտեղ տեղի կունենա մենամարտը», հաղորդում է BoxingTalk.com.-ը:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ BoxingTalk-ը հաղորդել էր, որ նշանակված հունվարի 23-ն Աբրահամի եւ Դիրելի միջեւ մենամարտը կարող է հետաձգվել մարտի 7-ն: Հաղորդագրության մեջ ասվում էր, որ Աբրահամը հիվանդ է գրիպով եւ չի կարողանա պատրաստվել մենամարտին:

Промоутеры бывшего чемпиона мира в среднем весе, армянского боксера Артура Абрахама (Германия) опровергли информацию о том, что проведение очередного поединка в рамках турнира “Super Six World Boxing Classic”, в котором их подопечный 23 января встретится с американцем Андрэ Дирреллом (США), находится под угрозой срыва из-за болезни Абрахама. “Это абсолютно не соответствует действительности, – заявил генеральный директор компании “Team Sauerland” Крис Майер. – Артур здоров на 100%. Он с нетерпением ждет известий о том, где состоится этот поединок и не может дождаться выхода на ринг”, сообщает BoxingTalk.com.
Напомним, что ранее BoxingTalk сообщил, что назначенный на 23-е января поединок между Артуром Абрахамом и Андре Дирреллом может быть перенесен на 7-ое марта. Сообщалось, что Абрахам болен гриппом и не сможет подготовиться к бою к назначенной дате.