Երեւանում մահացել է Հայաստանի ժողովրդական արտիստ, օպերային երգիչ, Երեւանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր Սերգեյ Դանիելյանը :
Սերգեյ Դանիելյանի մահվան կապակցությամբ, Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ ստեղծվել է թաղման արարողությունը կազմակերպող հանձնաժողով:
Սերգեյ Դանիելյանը ծնվել է 1929 թ. Բաքվում, որտեղ էլ ստացել է երաժշտական կրթություն: 1957 թ. հիանալի ձայնային տվյալներով օժտված լինելու համար հրավիրվում է Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ակադեմիական թատրոն, որտեղ կարճ ժամանակ անց դառնում է առաջատար մեներգիչներից մեկը: Սերգեյ Դանիելյանը հյուրախաղերով հանդես է եկել աշխարհի բազմաթիվ բեմերում եւ արժանացել բազմաթիվ պատվո շքանշանների եւ կոչումների:
1968 թ-ից դասավանդել է Երեւանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայում: Նրա ուսանողներից շատերը Հայաստանի մերօրյա հայտնի երգիչներ են:
Արվեստի հանրահայտ գործիչ Սերգեյ Դանիելյանին վերջին հրաժեշտի արարողությունը տեղի կունենա դեկտեմբերի 5-ին, ժամը 12.00-14.00, Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը:

В Ереване скончался народный артист Армении, оперный певец, профессор Ереванской государственной консерватории им. Комитаса Сергей Даниелян.
В связи с кончиной Сергея Даниеляна по решению премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна создана государственная комиссия по организации похорон.
Сергей Даниелян родился в 1929 году в Баку, где получил музыкальное образование. В 1957 году за обладание прекрасным голосом был приглашен в Национальный академический театр оперы и балета имени Александра Спендиаряна, где скоро стал одним из ведущих солистов. Сергей Даниелян выступал с гастролями на сценах многих стран мира и был удостоен многих почетных премий и наград.
С 1968 года преподавал в Ереванской государственной консерватории имени Комитаса. Его студентами являются многие известные певцы Армении.
Прощание с известным деятелем искусств Сергеем Даниеляном состоится 5 декабря с 12:00 до 14:00 в Доме камерной музыки имени Комитаса.