Երեւանում մահացել է Հայաստանի ժողովրդական արտիստ, օպերային երգիչ, Երեւանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր Սերգեյ Դանիելյանը :
Սերգեյ Դանիելյանի մահվան կապակցությամբ, Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ ստեղծվել է թաղման արարողությունը կազմակերպող հանձնաժողով:
Սերգեյ Դանիելյանը ծնվել է 1929 թ. Բաքվում, որտեղ էլ ստացել է երաժշտական կրթություն: 1957 թ. հիանալի ձայնային տվյալներով օժտված լինելու համար հրավիրվում է Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ակադեմիական թատրոն, որտեղ կարճ ժամանակ անց դառնում է առաջատար մեներգիչներից մեկը: Սերգեյ Դանիելյանը հյուրախաղերով հանդես է եկել աշխարհի բազմաթիվ բեմերում եւ արժանացել բազմաթիվ պատվո շքանշանների եւ կոչումների:
1968 թ-ից դասավանդել է Երեւանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայում: Նրա ուսանողներից շատերը Հայաստանի մերօրյա հայտնի երգիչներ են:
Արվեստի հանրահայտ գործիչ Սերգեյ Դանիելյանին վերջին հրաժեշտի արարողությունը տեղի կունենա դեկտեմբերի 5-ին, ժամը 12.00-14.00, Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը:

People’s Artist of Armenia, opera singer, a professor at the Yerevan State Conservatoire after Komitas Sergei Danielyan died in Yerevan. By the decision of RA Prime Minister Tigran Sargsyan a state commission was established to organize the funeral Sergei Danielyan.
Sergei Danielyan was born in 1929 in Baku, where he received his musical education. In 1957, he was invited to the National Academic Theater of Opera and Ballet after Alexander Spendiaryan, and soon became one of the leading soloists. Sergei Danielyan performed at venues around the world and was awarded many honorary awards and honors.
Since 1968 he taught at the Yerevan State Conservatory after Komitas. Many famous Armenian singers have been his students.
Farewell to a prominent arts worker Sergei Danielyan will be held Dec. 5 from 12:00 to 2:00 p.m. in the Chamber Music Hall after Komitas.